Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Przystań rybacka w Rowach

Noclegi w pobliżu przystani rybackiej w Rowach

Przystań rybacka w Rowach

Nad Morzem Bałtyckim na Wybrzeży Słowińskim, w malowniczej miejscowości Rowy znajduje się przystań rybacka. Jest to raczej niewielki port, przy którym cumuje kilka kutrów oraz kilkanaście mniejszych łódek. Niektóre z nich zabierają również pasażerów.

Port w Rowach

Tutejsze kutry posiadają sygnaturę ROW. Przystań znajduje się przy ujściu rzeki Łupawy. Wejście do przystani ma od kilku do kilkunastu metrów szerokości. Oba brzegi ujścia rzeki posiadają około 200-metrowe nadbrzeże, które służy do cumowania rybackich kutrów. Samo wejście do portu jest dosyć trudne, ze względu na występujące na tym odcinku spłycenia. Wody Bałtyku w tym miejscu są płytkie, pojawiają się mielizny, które mogą utrudniać wpłynięcie do portu niedoświadczonym rybakom. Jeśli chodzi o ruch w porcie odpowiedzialny za niego jest Bosman Portu Rowy. Natomiast infrastrukturą w porcie zajmuje się Urząd Morski w Słupsku.

Atrakcje w porcie rybackim

Przystań rybacka jest jednym z miejsc, które należy odwiedzić będąc w Rowach. W porcie rybackim można przede wszystkim dobrze zjeść. Wielbiciele świeżych, morskich ryb z pewnością znajdą tu coś dla siebie. Wiele knajpek oferuje również smażenie własnoręcznie złowionej ryby. Z tego też powodu oferowane są wycieczki kutrami po morzu dla wielbicieli łowienia. Turystom port proponuje również wycieczki statkiem wycieczkowym, który zaadaptowany jest jako piracki statek. Jest to idealna atrakcja dla młodzieży, gwarantuje dobrą zabawę oraz niesamowite emocje.

Rejs po Bałtyku

Osoby, które nie mają ochoty wypłynąć w rejs po Morzu Bałtyckim mogą wybrać się na spacer wzdłuż przystani oraz pooglądać jak pracują rybacy. Każdy, kto ma ochotę może podziwiać odpływające i przypływające kutry do portu. Jest to niesamowita atrakcja głównie dla dzieci. W porcie cumują również prywatne jachty, motorówki oraz łódki. Port warto zobaczyć nie tylko w dzień, ale również wieczorem, kiedy słońce zachodzi za horyzont. Przystań staje się wówczas niezwykle urokliwym miejscem.

Polecane obiekty w pobliżu przystani rybackiej w Rowach


Absolutna bzdura,to nie jest przystań rybacka w Rowach!
rob.kal...@...il.com

Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!