Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Jezioro Gardno

Noclegi w pobliżu Jeziora Gardno

Jezioro Gardno

Na Wybrzeżu Słowińskim w województwie pomorskim znajduje się urokliwe jezioro Gardno. Jest to jezioro oddzielone od Bałtyku piaszczystą mierzeją. Przez Gardno przepływa również rzeka Łupawa. Jezioro ma powierzchnię około 2500 ha, a w najgłębszym miejscu mierzy ponad dwa i pół metra.

Jezioro Gardno

Gardno jest częścią Słowińskiego Parku Narodowego. W obrębie jeziora znajduje się ścisły rezerwat przyrody zwany Wyspą Kamienną. Jezioro to jest idealnym miejscem do uprawiania windserfingu, do żeglugi oraz wędkowania. Ponadto to wyjątkowo malownicze miejsce, stwarza wspaniałe warunku do odpoczynku i relaksu.

Fauna i flora

Praktycznie na całej powierzchni jeziora widoczna jest ciekawa roślinności. Dominują tu takie gatunki jak trzcina pospolita oraz oczeret jeziorny. W obrębie Gardna żyje również wiele gatunków ślimaków, małż oraz przede wszystkim ryby słodkowodne i morskie. Jezioro jest siedliskiem dla wielu ptaków wodnych i błotnych. Na zachodnim brzegu Gardna znajduje się zatoka ptasia, gdzie wiele gatunków tworzy swoje gniazda. To dobry punkt obserwacyjny dla wielbicieli różnorakiego ptactwa.Turyści mogą tu odpocząć, uprawiać wiele sportów wodnych, a także wyciszyć się podczas wędkowania. Najlepszy dostęp do jeziora zapewnia wschodnia oraz południowa strona akwenu.

Atrakcje dla turystów

Jezioro zapewnia przede wszystkim spokój oraz doskonałe miejsce do wypoczynku. Wiosną i latem jest to idealne miejsce do spacerów. Okolica jest zielona, pełna drzew i krzewów, nie ma tłoku, zbyt wielu turystów czy gwaru. Znajdziemy tu urokliwe wyspy pełne ptaków oraz dzikie plaże, które rzadko odwiedzane są przez turystów. Gardno można również podziwiać podczas jazdy na rowerze.

Okolica ta skrywa wiele tajemnic i nieodkrytych zakątków. Jeżdżąc dookoła Gardna podziwiać można piękny krajobraz Słowińskiego Parku Narodowego. Większość drogi wokół jeziora jest utwardzona, przez co przejażdżka jest bezpieczna i przyjemna. Większość trasy to droga wyłożona płytami betonowymi oraz dobrze utwardzonymi leśnymi ścieżkami. Wiosną i latem jest to doskonałe miejsce na rowerowe wycieczki również z dziećmi. Jezioro Gardno to miejsce ciche, spokojne i idealne do prawdziwego wyciszenia się.

Polecane obiekty w pobliżu Jeziora Gardno


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!