Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Centrum Kultury Zamek w Poznaniu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu należy do najważniejszych instytucji kultury na terenie kraju. Każdego roku odbywa się tutaj 2500 różnych wydarzeń, prezentujących najciekawsze zjawiska kultury. Jeśli zwiedzamy stolicę Wielkopolski to warto odwiedzić to wyjątkowe miejsce.

Działalność CKZ

Centrum Kultury Zamek to miejsce, w którym łączą się sztuki wizualne, film, teatr, literatura i muzyka. Instytucja wykorzystuje tradycyjne formy przekazu, np. wystawy sztuki, pokazy filmowe, spotkania literackie i koncerty, a także nowoczesne eksperymenty artystyczne. W ramach CKZ istnieje Centrum Praktyk Edukacyjnych, którego zadaniem jest opracowywanie i wdrażanie nowych narzędzi edukacji oraz współpraca między strefą kultury oraz edukacji.

W czasie swojej działalności Centrum Kultury bierze pod uwagę kontekst społeczny i skupia się na współpracy z najbliższym otoczeniem. W ramach tych działań realizowany jest program edukacji miejskiej, dyskusje o problemach dotyczących lokalnej społeczności, działania animacyjne, warsztaty. Ponieważ Centrum mieści się w Zamku Cesarskim, jest to również miejsce refleksji na temat przeszłości oraz jej znaczenia dla teraźniejszości. Zamek powstał na początku XX wieku jako rezydencja Wilhelma II, ostatniego niemieckiego cesarza. Rezydencja została przebudowana w 2012 roku i dostosowana do potrzeb nowoczesnego Centrum Kultury.

Projekty CK Zamek

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu realizuje wiele cyklicznych imprez, m.in. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych OFF Cinema, festiwal muzyczny Ethno Port. festiwale literackie Festiwal Fabuł i Poznań Poetów. CKZ organizuje również Imieniny Ulicy Święty Marcin. Jest to wydarzenie, które stanowi fenomen kulturalny na skalę krajową i obchodzone jest 11 listopada w dniu Święta Niepodległości. Na co dzień Centrum Kultury jest otwarte dla każdego, kto pragnie wziąć udział w wydarzeniach i obejrzeć zabytkowe wnętrza zamku.

Kawiarnia i księgarnia

W Centrum Kultury działa kawiarnia Świetlica, gdzie można odpocząć po obejrzeniu filmu lub zwiedzeniu wystawy. W księgarni Bookowski dostępny jest szeroki wybór pozycji, w tym beletrystyka, poezja, komiks i reportaż. Organizowane są tutaj również różne wydarzenia literackie. Więcej informacji dostępnych jest pod adresem http://ckzamek.pl/

Polecane obiekty w okolicy Centrum Kultury Zamek w Poznaniu