Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Muzeum Misyjnego Ojców Sercanów w Polanicy Zdrój

Muzeum Misyjne Ojców Sercanów w Polanicy Zdrój

Polanica Zdrój obok wielu atrakcji wynikających z jej uzdrowiskowego charakteru posiada również miejsca, które pokazują inną twarz nie tylko tej miejscowości, ale także całego regionu. Szczególnym świadkiem burzliwych wydarzeń mających miejsce na tych ziemiach jest położony w pobliżu Polanicy Zdrój klasztor Chrystusa Króla wraz ze znajdującym się w nim Muzeum Misyjnym.

Dzieje klasztoru

Klasztor Chrystusa Króla Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi w Polanicy Zdroju – Sokołówce, bo tak brzmi jego pełna nazwa, został ufundowany w latach międzywojennych. Polanica Zdrój była wówczas miastem zdrojowym na dalekim wschodzie ówczesnych Niemiec. Wraz z nadejściem okresu władzy hitlerowców oraz nastaniem II Wojny Światowej klasztor popadał w coraz większą ruinę. Ostatecznie począwszy od roku 1945 był on grabiony i systematycznie niszczony.

W początkach roku 1946 wysiedlono stąd niemieckich zakonników, na miejsce których przybyli zamieszkujący do tej pory we Francji polscy sercanie. Tym sposobem klasztor, tak jak cała Kotlina Kłodzka, stał się polski w ramach granic ustalonych po wojennej zawierusze.

Wraz z nastaniem XXI wieku klasztor został odrestaurowany i przystosowany do spełniania funkcji domu rekolekcyjno – wypoczynkowego. Przybywający tutaj turyści korzystają z ciszy oraz spokoju w celu odnalezienie równowagi psychicznej. Niewielka obsada zakonników sprawia, że miejsce to jest idealnym punktem na czas medytacji.

Muzeum Misyjne

Bardzo ważną częścią Klasztoru Chrystusa Króla Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi jest Muzeum Misyjne. Znajduje się ono przy ul. Reymonta 1 w Polanicy Zdrój. Odwiedzający to szczególne muzeum mają możliwość podziwiania eksponatów, które stanowią pamiątki z licznych misji prowadzonych przez ojców sercanów. Można tu znaleźć dzieła sztuki pochodzące z takich krajów jak Kongo, Peru, Zair czy Polinezja Francuska. Ponadto misjonarze zgromadzili w muzeum również szereg przedmiotów codziennego użytku oraz instrumentów muzycznych, stroje i ozdoby.

Informacje dla zwiedzających

Muzeum czynne jest przez cały rok i codziennie. Odwiedzający proszeni są o złożenie dobrowolnych datków na rzecz klasztoru w ramach opłaty za bilet. Więcej szczegółów na stronie: http://www.polanicasercanie.pl/muzeum-misyjne-11338#1

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Misyjnego Ojców Sercanów w Polanicy Zdrój


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!