Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Park Leśny w Polanicy Zdróju

Noclegi w pobliżu Parku Leśnego w Polanicy Zdroju

Park Leśny w Polanicy Zdróju

Polanica Zdrój na nowo zdobywa znaczącą pozycję kurortu i miejscowości uzdrowiskowej. Położenie tej miejscowości sprawia, że nie jest to łatwe zadanie. Kotlina Kłodzka jest usłana mniejszymi i większymi uzdrowiskami, które skutecznie przyciągają kuracjuszy i turystów. Jednym z piękniejszych miejsc wartych uwagi są znajdujące się w mieście parki.

Park Zdrojowy

Głównym i jednocześnie najpopularniejszym parkiem w Polanicy Zdrój jest Park Zdrojowy. Zajmuje on powierzchnię 12,97 ha i znajduje się w centralnej części miasta. Powstał on w roku 1911 i został zaprojektowany w ten sposób, iż wszystkie jego aleje przecinają się ze sobą pod kątem prostym. Park Zdrojowy w Polanicy Zdrój jest podzielony na pięć części:

  • Park Centralny – stanowiący najbardziej reprezentacyjną część kompleksu
  • Park Józefa – okalający sanatorium „Wielka Pieniawa”
  • Park Szachowy, gdzie można zagrać w grę królów blisko półtorametrowymi figurami
  • park wokół sanatorium kardiologicznego
  • Park Leśny

Park Leśny

Park Leśny w Polanicy Zdrój to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku dla osób, które cenią sobie kontakt z przyrodą, ciszę oraz spokój. Znajdując się nieco dalej od centrum miasta park ten jest swoistym przedłużeniem parku zdrojowego. Park Leśny jest pomyślany, jako najbardziej naturalna część kompleksu parkowego w Polanicy Zdrój. Charakterystycznym punktem tego miejsca jest pomnik niedźwiedzia ustawiony w roku 1910. Symbolizuje on linię lądolodu sięgającego aż tutaj podczas ostatniego zlodowacenia.

Niedaleko od tego punktu znajduje się tablica ustawiona na głazie, którzy przypomina o Przewodnikach Sudeckich i Pionierach Ruchu Turystycznego na Ziemi Kłodzkiej. Warto też zaznaczyć, że Park Leśny w Polanicy Zdrój ma wartość edukacyjną. Spacerując jego ścieżkami można skorzystać ze alei edukacyjnej, które zawiera informacje na temat wszystkim roślin i zwierząt występujących w parku.

Wstęp do Parku Leśnego jest bezpłatny i dostępny przez cały rok. Warto odwiedzić to miejsce wieczorem, kiedy urokliwe aleje oświetlają stylowe latarnie.

Polecane obiekty w pobliżu Parku Leśnego w Polanicy Zdroju