Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Park Szachowy w Polanicy Zdrój

Noclegi w pobliżu Parku Szachowego w Polanicy Zdrój

Park Szachowy w Polanicy Zdrój

Polanica Zdrój to jedna z najpiękniejszych miejscowości Kotliny Kłodzkiej. Urokliwe miasteczko położone jest przy drodze prowadzącej do granicy z Czechami. Spośród wielu atrakcji tej uzdrowiskowej miejscowości niewątpliwie wyróżnić trzeba Park Zdrojowy, którego głównym punktem jest Park Szachowy.

Park zdrojowy

Park Zdrojowy jest ulokowany w ten sposób, iż stanowi centrum Polanicy Zdrój. Jego granice wyznaczają ulice Parkowa, Matuszewskiego i Kryniczna. Jest to główny punkt uzdrowiska i ulubione miejsce spacerów zarówno mieszkańców, jak i kuracjuszy. Co ciekawe ten ponad stuletni, bo założony w roku 1911 roku, park został zaprojektowany w ten sposób, by wszystkie jego aleje przecinały się wyłącznie pod kątem prostym.

Gra królów

Centralnym punktem parku zdrojowego jest natomiast Park Szachowy. To wyjątkowe miejsce nie stanowi jednak punktu, w którym spotykają się wyłącznie mistrzowie tej gry. Park Szachowy w Polanicy Zdrój to szachownica o powierzchni 100 metrów kwadratowych, po której można się poruszać figurami mierzącymi blisko półtora metra. Tak duże gabaryty sprawiają, że gra nabiera zupełnie nowego wymiaru, a rozgrywka staje się wyjątkowym doznaniem. Już samo podziwianie tak dużej szachownicy i ustawionych na niej figur sprawia, że można nabrać respektu do gry królów.

Park Szachowy w Polanicy Zdrój jest miejsce, w który czas lubią spędzać nie tylko gracze szachowi, ale także osoby doceniające piękno przyrody. Wokół szachownicy rośnie bowiem bardzo wiele krzewów oraz drzew, na których swoje gniazda wiją śpiewające ptaki. Dodatkowo wokół znajdują się fontanny, które stwarzają unikalny mikroklimat pozwalający skutecznie odpocząć od upału. Warto tutaj przypomnieć, że największa fontanna jest podświetlana, a wyrzucany z niej strumień wody może osiągać nawet 6 metrów wysokości.

Informacja dla zwiedzających

Wejście do parku zdrojowego i znajdującego się w nim Parku Szachowego jest bezpłatne i dostępne przez cały rok. Mogą z niego korzystać zarówno osoby przebywające tutaj w sanatorium, jak i mieszkańcy Polanicy Zdrój.

Polecane obiekty w pobliżu Parku Szachowego w Polanicy Zdrój