Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Nałęczów - oferta noclegu w Nałęczowie i okolice

  • 1

Gdzie na nocleg w Nałęczowie?

Nałęczów to wspaniałe miejsce na nocleg nie tylko dla kuracjuszy. W miejscowości znajduje się wiele willi. Jest to ciekawa oferta dla osób szukających noclegu w klimatycznym miejscu – niektóre z nich to zabytki tak jak „Hotel Villa Aurelia” czy „Borowianka”- modrzewiowy dworek z 1900 roku. Rozlokowane są one w centrum, między ul. M. Górskiego a Słoneczną, w małej odległości od Muzeum S. Żeromskiego czy niecałe 200 m od Parku Zdrojowego. W mieście znajdują się także kwatery prywatne, a na jego obrzeżach agroturystyki dla osób, które potrzebują nieco więcej spokoju i chcą zakosztować dań przygotowywanych przez miejscowe gospodynie. Nieco dalej od centrum mieszczą się także niektóre sanatoria uzdrowiskowe i ośrodki wypoczynkowe (ul. B. Głowackiego). Pozostałe uzdrowiska to tereny Parku Zdrojowego i jego pobliże, co gwarantuje osobom kuracjuszom bezproblemowe i szybkie dotarcie do zabytków, takich, jak Pałac Małachowskich. Osoby szukające luksusu znajdą go w kilku apartamentach i hotelach, np. przy ul. Kolejowej.

Nałęczów – Lubelskie miasto dla serca

Miasto leczące serca. Bywali tu Bolesław Prus, Stefan Żeromski i Henryk Sienkiewicz. Nałęczów położony na Wyżynie Lubelskiej to XIX-wieczne uzdrowisko, które posiada 5 sanatoriów, w tym jedno specjalizuje się w leczeniu chorób kardiologicznych. Panujący tu łagodny mikroklimat sprzyja naturalnemu obniżeniu ciśnienia krwi oraz wspomaga leczenie sercowych dolegliwości. Dobroczynne dla zdrowia są tutejsze wody mineralne: Nałęczowianka i Cisowianka. Nałęczów - doskonale zlokalizowany tuż obok Kazimierza Dolnego (23 km), Puław (30 km) i Lublina (30 km) - to duży ośrodek wypoczynkowy w regionie. Oprócz turystyki wiodącą rolę w gospodarce miasta odgrywa rolnictwo, sadownictwo oraz leśnictwo. Przez Nałęczów przebiegają drogi wojewódzkie nr 830 i 826. W odległości 4 km od miasta znajduje się stacja kolejowa Drzewce-Kolonia.

Nałęczów – letni salon wypoczynku dla artystów

Na przełomie XIX i XX w. Nałęczów stał się „modnym miastem”, szczególnie w kręgach artystów, którzy zjeżdżali tu z całego kraju, dlatego też nazywano go kolonią literacką oraz letnim salonem Kraju Nadwiślańskiego. Oprócz wymienionych wcześniej nazwisk w mieście gościli również: Zofia Nałkowska, Stanisław Przybyszewski czy Stanisław Witkiewicz. Po literatach zostały do dziś liczne pamiątki i zabytki, takie jak Muzeum B. Prusa czy Muzeum S. Żeromskiego, a także willa Oktawia, należąca do żony Żeromskiego. Urok i nastrój kurortu zachował się tu do dziś. W centralnym punkcie Nałęczowa leży Park Zdrojowy z szeregiem alejek kasztanowych, sosnowych czy dębowych, palmiarnią i stawem. Na jego terenie znajduje się barokowy Pałac Małachowskich z 1772 r., gdzie obok kawiarni mieści się Muzeum B. Prusa. Pamiątki po pisarzu zgromadzono w dwóch pokojach, gdzie Prus zwykle nocował. Zabytkowym budynkiem sanatoryjnym są Stare Łazienki położone nad stawem. Bryła Łazienek to stylowy pałac z licznymi kolumnami, balkonami i tarasami. Przy alei Lipowej oraz w jej pobliżu można również znaleźć wille w stylistyce szwajcarskiej, włoskiej czy zakopiańskiej. Nieco dalej od centrum – przy ul. Żeromskiego – mieści się „Chata” - dawniej pracownia a obecnie Muzeum S. Żeromskiego. Pobyt w Nałęczowie to także dobra okazja na piesze i rowerowe wycieczki licznymi trasami turystycznymi. W uzdrowisku cyklicznie odbywają się takie wydarzenia kulturalne jak: Festiwal Młodych Wokalistów Operowych „Belcanto”, koncert „Nałęczowskie Divertimento”, Międzynarodowe Zawody Balonowe czy coroczna Wigilia Nałęczowska przed Pałacem Małachowskich.