Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Parku edukacyjno-rekreacyjnego Owadolandia w Wojciechowie

Park edukacyjno-rekreacyjny Owadolandia w Wojciechowie

W Polsce działa przynajmniej kilkadziesiąt tematycznych parków edukacyjnych i równie wiele parków edukacyjno-rekreacyjnych, ale żaden z nich nie dorównuje swoją unikatowością Owadolandii. To kompleks znajdujący się w pobliżu Nałęczowa, który – jak sama nazwa wskazuje – poświęcony jest tematyce owadów. Znaleźć tam mogą coś dla siebie także ci, którzy nie przepadają za tymi małymi zwierzętami.

Kilka słów o parku

Park powstał z inicjatywy projektu turystycznego, który miał promować okolice Nałęczowa i Puław. Bardzo szybko stał się jedną z czołowych atrakcji regionu, zwłaszcza że przyciąga zwiedzających swoją niebanalną i bardzo oryginalną tematyką. To niewielki, ogrodzony teren, gdzie zlokalizowane są pomniejsze punkty – atrakcje, na czele z wielkimi replikami owadów (tych bardziej znanych, jak pszczoły, biedronki czy motyle) i stanowiskami do zabawy. Ponadto w parku znajduje się też plac z huśtawkami i zjeżdżalniami, piaskownica, trampolina, przeznaczona do wspinaczki ścianka w kształcie pająka oraz specyficzny tunel wykonany na wzór gąsienicy.

Turystyka i edukacja

Owadolandia jest parkiem rozrywkowym i edukacyjnym, w którym świetnie spędzą czas zarówno grupy szkolne, jak i prywatni odwiedzający np. rodziny z dziećmi. Oferta Owadolandii kierowana jest głównie do najmłodszych, ale nie oznacza to, że dorośli będą się tu nudzić. Przekazywane informacje są starannie wyselekcjonowane i zainteresują zarówno dzieci, jak i dorosłych. Park rekreacyjno-edukacyjny Owadolandia jest częstym miejscem wycieczek szkolnych, zwłaszcza szkół podstawowych – prowadzone tu warsztaty edukacyjne w przystępy i prosty sposób przybliżają dzieciom środowisko owadów oraz pokazują, jak bardzo pożyteczne mogą być te stworzenia.

Cenniki i godziny otwarcia

Park Owadolandia w Wojciechowie koło Nałęczowa czynny jest w sezonie od wiosny do jesieni od poniedziałku do niedzieli, z wyłączeniem świąt. Od maja do czerwca działa w godzinach 9:00-15:00 (pon-pt) i 10:00-19:00 (w weekend), w lipcu i sierpniu od 10:00-18:00 (pon-pt) i 10:00-19:00 (w weekend), natomiast we wrześniu i w październiku od 9:00-15:00 (pon-pt) i 10:00-16:00 (w weekendy).

Bilety wstępu kosztują 9 zł normalny i 7 zł ulgowy (do 12 lat), a dzieci poniżej 3 roku wchodzą za darmo. Bilety dla grup zorganizowanych kosztują niezależnie od wieku 9 zł, a w cenę wliczona jest opieka przewodnika oraz krótka lekcja warsztatowo-edukacyjna.

Więcej szczegółów można poczytać na: http://www.owadolandia.pl/.

Polecane obiekty w pobliżu Parku edukacyjno-rekreacyjnego Owadolandia w Wojciechowie