Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Krasnobrodzkiego Muzeum Parafialne w Krasnobrodzie

Krasnobrodzkie Muzeum Parafialne w Krasnobrodzie

Krasnobród to niewielka miejscowość o charakterze typowo turystycznym, która jest położona na Roztoczu. Ta piękna kraina każdego roku przyciąga tłumy turystów. Krasnobród to jednak nie tylko miejsce aktywnego wypoczynku dla letników. Jest to również miejsce, które przyciąga wielu pielgrzymów. Znajduje się tu bowiem znane w całej Polsce słynące łaskami sanktuarium. Jednym z miejsc, które warto odwiedzić jest Krasnobrodzkie Muzeum Parafialne.

Co kryje Krasnobrodzkie Muzeum Parafialne?

Krasnobrodzkie Muzeum Parafialne to miejsce, które powstało stosunkowo niedawno (1989-1994). Znajduje się przy ul. Tomaszowskiej 16, w bliskiej odległości od tutejszego sanktuarium. Wystawy zostały podzielone tu na kilka działów. Pierwszym z nich jest dział etnograficzny – ekspozycja została poświęcona pracy tutejszej ludności wiejskiej. W muzeum można zobaczyć zatem wiele narzędzi wykorzystywanych przez mieszkańców Krasnobrodu w codziennych, wiejskich zajęciach. Są to między innymi drewniane pługi i brony czy tak zwane kufry krasnobrodzkie. Kolejny dział to paleontologia - wystawa przedstawia skamieniałości roślin i zwierząt. Eksponaty zgromadzone w tej części muzeum pochodzą z krasnobrodzkich kamieniołomów. Następna ekspozycja to garncarstwo krasnobrodzkie, ponieważ kiedyś miejscowość ta słynęła z tego rzemiosła. Możemy tu zatem oglądać narzędzia wykorzystywane w garncarstwie. Dwie ostatnie ekspozycje to flora i fauna Roztocza oraz wystawa wieńców dożynkowych. Szczególnie ta ostatnia wystawa cieszy się sporym zainteresowaniem zarówno ze strony mieszkańców, jak i turystów.

Godziny otwarcia i ceny biletów wstępu

Muzeum jest czynne w sezonie turystycznym w godz. 8:00 – 19:00. Istnieje możliwość zwiedzania muzeum w innym terminie po uprzednim ustaleniu w kancelarii parafialnej. Opłatą za wstęp do muzeum jest wolny datek.

Polecane obiekty w okolicy Krasnobrodzkiego Muzeum Parafialne w Krasnobrodzie