Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Kościoła Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie

Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie

Krasnobród to wyjątkowe miejsce na Roztoczu. Chętnie przyjeżdżają tu przede wszystkim rodziny z małymi dziećmi, z uwagi na doskonałą bazę rekreacyjno – turystyczną. Krasnobród to jednak nie tylko możliwość letniego wypoczynku nad wodą. W tej niewielkiej miejscowości znajduje się również Główne Sanktuarium Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, czyli kościół pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie.

Najważniejsze krasnobrodzkie świątynie

Kościół pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie to nie jedyny obiekt o charakterze sakralnym, który możemy znaleźć w tej niewielkiej miejscowości. Do tego jednonawowego kościoła przylega klasztor. Przybywając do Krasnobrodu warto zwrócić uwagę również na Kaplicę Objawień czy Kaplicę św. Rocha. Dodatkowo, bezpośrednio za murem klasztornym znajduje się Kalwaria Krasnobrodzka.

Historia Kościoła NMP

Kościół pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie to obiekt, który powstał już w 1699 r. Świadczy o tym tablica fundacyjna, która jest umieszczona nad głównym wejściem do kościoła. Po przetłumaczeniu na język polski transkrypcja wyraźnie wskazuje, kto i kiedy ufundował kościół. Żona króla Jana III Sobieskiego, Marysieńka ufundowała świątynię jako dziękczynienie za cudowne uzdrowienie. W tym kościele znajduje się wyjątkowy, słynący łaskami obrazek Matki Boskiej Krasnobrodzkiej. Jest to kopia, gdyż oryginalny obraz znajduje się w pinakotece monachijskiej. Dodatkowo w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie można znaleźć również postacie św. Jacka czy św. Dominika. Jest to więc niezwykle ciekawy obiekt, nie tylko ze względów sakralnych, ale także artystycznych.

Msze Święte w sanktuarium

Msze święte w krasnobrodzkim sanktuarium odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 7.00, 7.30 i 18.00, w soboty - 7.00, 8.00 i 18.00. W niedziele i święta wierni gromadzą się o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Poza tymi godzinami, w czasie których odbywają się nabożeństwa można zwiedzać kościół i podziwiać jego wyjątkowe wnętrze.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie sanktuarium: http://www.krasnobrod-sanktuarium.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Kościoła Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie