Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Kaplica na Wodzie w Krasnobrodzie

Noclegi w okolicy Kaplicy na Wodzie w Krasnobrodzie

Kaplica na Wodzie w Krasnobrodzie

Jedną z najpopularniejszych miejscowości turystycznych na Roztoczu jest Krasnobród. Jest to świetne miejsce na aktywny wypoczynek z całą rodziną czy znajomym. Oprócz bogatej bazy rekreacyjno - turystycznej Krasnobród może się bowiem pochwalić tutejszym sanktuarium. Oprócz krasnobrodzkiego kościoła znajduje się tu wiele kapliczek popularnych wśród wiernych wyznania rzymskokatolickiego. Najbardziej znanym obiektem tego typu, który znajduje się w Krasnobrodzie jest tak zwana Kaplica na Wodzie, określana jest także jako Kaplica Objawień.

Historia Kaplicy na Wodzie

Kaplica na Wodzie to zupełnie wyjątkowe miejsce. Według przekazów to właśnie w tym miejscu Matka Boska objawiła się Jakubowi Ruszczykowi. Na pamiątkę objawienia postanowił on zbudować kapliczkę. To właśnie to objawienie podniosło go bowiem na siłach - chory wieśniak szukał ratunku w modlitwie i znalazł go dopiero tu. Najprawdopodobniej Kaplica na Wodzie powstała w 1646 r. Kapliczka, którą obecnie mogą zobaczyć przybywający w to miejsce turyści pochodzi z XVIII w. Znajduje się ona przy Alei Najświętszej Maryi Panny, w odległości około 500 metrów od kościoła pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Obecny stan kapliczki jest efektem wielu gruntownych remontów tego obiektu - ostatni z nich miał miejsce w 2008 r. Kapliczka na Wodzie została wpisana do Lubelskiego Rejestru Zabytków. Nic dziwnego, że turyści i pielgrzymi chętnie wybierają się w to szczególne miejsce.

Niezwykłe uroczystości odpustowe

Kaplica na Wodzie to nie tylko ciekawostka architektoniczna. Jest ona również miejscem kultu religijnego. Każdego roku w nocy z 1 na 2 lipca odbywa się tu główne nabożeństwo odpustowe. Lokalnie jest ono określane jako Święto Matki Bożej Jagodnej. Przybywający w to miejsce pielgrzymi wierzą, że wypływająca spod kaplicy woda ma właściwości lecznicze i uzdrawiające. Podobno oprócz leczniczych właściwości woda ta posiada także zdolność przywracania miłości.

Polecane obiekty w okolicy Kaplicy na Wodzie w Krasnobrodzie