Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Latarni morskiej w Jarosławcu

Latarnia morska w Jarosławcu

Jarosławiec jest celem podróży setek turystów każdego roku. Przyciąga ich przede wszystkim niesamowite położenie nad Morzem Bałtyckim, ale i możliwość korzystania z wód Jeziora Wicko. Tu w niedużej odległości znajdziemy także Darłowo i Ustkę, które są doskonałym pomysłem na jednodniowy wypad. To, co wyróżnia Jarosławiec spośród innych nadmorskich kurortów, to spokój i atmosfera, które zapewniają wspaniały wypoczynek. Jednak symbolem tego miasta i jego najwyższym zabytkiem jest latarnia morska.

Latarnia morska nr 1

Obowiązkowym punktem zwiedzania w Jarosławcu jest oczywiście Latarnia Morska. Otwarta została w 1835 roku i od tej pory jest w ciągłym użyciu. Od 1993 roku wpisana jest do rejestru zabytków. Jej wysokość przekracza 33 metry, a materiałem z którego została wykonana jest czerwona cegła. To nadaje jej charakterystycznego wyglądu, który przypomina nieco styl barokowy. Niesamowity widok z balkonu rozciąga się na Bałtyk i pobliskie jeziora, a turyści mogą podziwiać także panoramę miasteczka. Ulica Szkolna 1 to adres, pod który warto zawitać, w celu wspięcia się schodach i podziwiania tych wyjątkowych widoków.

Latarnia jest 11 stacją brzegową na polskim wybrzeżu, automatycznie monitorującą ruch statków w strefie przybrzeżnej. Antena umożliwiająca funkcjonowanie tego systemu zamontowana została na 511 metrze. Zasięg świateł to niemal 42 kilometry, zaś system opiera się o błyskowe światła grupowe.

Godziny otwarcia:

  • maj i czerwiec: 15:00 – 17:00
  • lipiec i sierpień: 10:00 – do zachodu słońca
  • wrzesień: 15:00 – 17:00

Ceny biletów: 6 zł – normalny, 4 zł – ulgowy.

Latarnia Morska w Jarosławcu znajduje się niemal w centrum miejscowości, bardzo blisko linii brzegowej. Wokół umiejscowione są liczne ośrodki wczasowe, co zapewnia wygodę w możliwości jej odwiedzania. To również doskonały punkt, z którego blisko do innych atrakcji oraz strategicznych miejsc kurortu. Warto tu zajrzeć nie tylko ze względu na krajobraz, ale i historię tego miejsca.

Polecane obiekty w pobliżu Latarni morskiej w Jarosławcu


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!