Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Muzeum Bursztynu w Jarosławcu

Noclegi w pobliżu Muzeum Bursztynu w Jarosławcu

Muzeum Bursztynu w Jarosławcu

Popularne nadmorskie miejscowości gwarantują ogrom rozrywki, jednak mniejsze, kameralne kierunki to zapewnienie spokoju, który wielu turystów bardzo sobie ceni. Jarosławiec to jedno z takich miejsc. Oprócz bezpośredniego dostępu do morza, możemy też korzystać ze spokojnych wód pobliskiego Jeziora Wicko i oddać się przyjemności zwiedzania. A jest co zwiedzać np. Muzeum Bursztynu.

Obowiązkowy punkt na mapie zwiedzania

Muzeum Bursztynu w Jarosławcu jest prywatną inwencją prawdziwego pasjonata tego kruszcu. Powstało ono w roku 2014, a swoje zbiory skupia nie tylko na ekspozycji bursztynu, ale też opowieści o historii wydobywania bursztynu w Polsce i na świecie. Ponad 200 merów powierzchni i niemal 1500 eksponatów powoduje, że wycieczka w to miejsce z pewnością nie będzie nudna. Szczególnie polecamy ją rodzinom z dziećmi, dla których oprócz zabawy znajdzie się tu szczypta edukacji.

Polskie złoto

Muzeum Bursztynu w Jarosławcu jest bardzo specyficznym i oryginalnym miejscem. Znaleźć w nim można trzy stałe ekspozycje poświęcone historii powstania bursztynu, rekonstrukcję podziemnej kopalni oraz rekonstrukcję inkluzji. Wycieczka po tym wyjątkowym muzeum sprawi, że żadne informacje dotyczące tego "polskiego złota" nie będą nam obce. Doskonałym pomysłem jest odwiedzenie wystawy w pochmurne dni, kiedy to nie możemy liczyć na opalanie na plaży.

Oprócz stałych wystaw, organizowane są tu liczne imprezy tematyczne, wystawy czasowe oraz odtwarzany jest sposób obróbki tego kruszcu. Ciekawostką jest fakt, że w zbiorach muzeum znajduje się bursztyn o wadze 2906 gram, co czyni go drugą największą bryłą w Polsce.

Godziny otwarcia i cennik

Zwiedzający mogą obejrzeć ekspozycję przez cały tydzień w godzinach 9:00-16:00.

Ceny biletów: normalny 15 zł., ulgowy 12 zł.

Muzeum Bursztynu w Jarosławcu znajduje się przy ulicy Nadmorskiej 1b, a w celu zapoznania się ze wszystkimi informacjami lub organizacji grupowego zwiedzania, warto zajrzeć na oficjalną stroną, która znajduje się pod adresem http://www.muzeumbursztynu.pl/pl/

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Bursztynu w Jarosławcu


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!