Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu przystani morskiej w Chałupach

Przystań morska w Chałupach

Chałupy to malutka miejscowość nadmorska rozsławiona przez Zbigniewa Wodeckiego w piosence "Chałupy welcome to". Na co dzień mieszka tutaj około 400 osób, cała miejscowość to niecałe 65 hektarów. Znajduje się tutaj plaża dla nudystów święcąca tryumfy w latach 70-tych i 80-tych, dzisiaj jest jednak raczej ciekawostką niż miejscem szczególnie odwiedzanym przez turystów. Wewnętrzna strona Chałup to Zatoka Pucka. Jej płytkie i spokojne wody pozwalają na uprawianie wielu sportów wodnych, np. windsurfingu i kitesurfingu. Co roku odbywają się tutaj także regaty zabytkowych łodzi.

Przystań

To miejscowość z długimi tradycjami rybackimi, znajdują się tutaj dwie przystanie - Chałupy I (to przystań na plaży, od strony Bałtyku) i Chałupy II czyli przystań od strony Zatoki Puckiej. Znajdziemy tutaj również Port Chałupy. To bardzo popularne i lubiane miejsce, świadczą o tym liczne pozytywne komentarze dotychczasowych gości. Umiejscowiono tutaj drewniany pomost, wypożyczalnię sprzętu wodnego i mały bar. Pomost przystosowany jest do cumowania łodzi i żaglówek o zanurzeniu do 120 cm. W wypożyczalni do dyspozycji gości pozostają łodzie drewniane, łodzie wiosłowe, motorówki i rowery wodne. Jeżeli nie mamy doświadczenia w obsłudze pojazdów wodnych skorzystajmy z możliwości rejsu. Rybacy pokażą nam najpiękniejsze zakątki zatoki oraz nauczą łowienia ryb.

Atrakcje

Przy wypożyczalni funkcjonuje także szkółka nauki pływania na nartach wodnych, wakeboardzie i skateboardzie. Największe zachwyty wzbudza bar. Serwuje dania lokalnej kuchni kaszubskiej bogatej w ryby bałtyckie i słodkowodne. Posiada własną wędzarnię. Przed budynkami znajduje się drewniany taras wyposażony w ławki, stoły i parasole. Pozwala to na relaks podczas oglądania np. zachodu słońca nad zatoką. Skorzystajmy także z punktu widokowego i znajdującej się na nim lunety. Jeżeli dotarliśmy tutaj samochodem to mamy do dyspozycji parking przeznaczony dla 30 samochodów. Funkcjonuje tutaj także wypożyczalnia rowerów. Przy porcie zbudowano ścieżkę rowerową prowadzącą do samego Helu.

Nie przegapimy portu nawet z dużej odległości - w jego centralnym miejscu postawiono replikę masztu z XIX wieku. 24-metrowy masz górujący nad portem jest drogowskazem dla podróżnych. To nie tylko wakacyjne miejsce. Port zaprasza także zimą, kiedy przy kominku i ciepłej herbacie możemy podziwiać piękno wybrzeża. Ulokowanie portu pozwala na podziwianie wielu zjawisk atmosferycznych oraz podróżujących ptaków. Więcej informacji znajdziemy na http://www.portchalupy.wpt.pl/onas.html

Polecane obiekty w pobliżu przystani morskiej w Chałupach


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!