Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu plaży i kąpieliska w Chałupach

Plaża i kąpielisko w Chałupach

Na Półwyspie Helskim znajdują się trzy miejscowości turystyczne, jedną z nich są Chałupy. Miejscowość znajduje się między Władysławowem a Jastarnią, dawniej była dzielnicą tej pierwszej. Dzisiaj Chałupy to samodzielna wieś umieszczona na terenie, który ma mniej niż 65 hektarów. W ciągu roku mieszka tutaj około 400 osób.

Relaks na plaży w Chałupach

To doskonałe miejsce dla amatorów windsurfingu. Uprawianiu tego sportu sprzyjają warunki pogodowe i terenowe - po wewnętrznej stronie miejscowości znajduje się Zatoka Pucka, jej wody są spokojne i płytkie. Od strony morza znajdziemy plażę, która jest długa i szeroka, piasek jest jasny, drobny i czysty. Alejki do plaży są wyłożone kostką brukową, co jest dodatkowym udogodnieniem. Na samej plaży znajdziemy małe bary i atrakcje dla dzieci np. dmuchane zabawki. Kąpielisko spełnia jakościowe normy ustalone przez Unię Europejską i jest strzeżone.

Plaża nudystów

Pisząc o Chałupach nie da się nie wspomnieć o sławnej plaży nudystów. Została założona około 1960 roku, ale prawdziwy czas chwały przeżywała po premierze piosenki Zbigniewa Wodeckiego "Chałupy welcome to". Było to oblegane miejsce wypełnione osobami, które lubią opalanie nago. Dzisiaj tłum jest z pewnością mniejszy. Plaża znajduje się między Chałupami a Kuźnicą. Od strony lądu otoczona jest laskiem sosnowym. Lasek zapewnia dodatkową prywatność. Idąc plażą od strony obu wsi spotkamy znak informujący, że wchodzimy na plażę nudystów. Warto dostać się na nią pieszo. W jej najbliższej okolicy nie ma żadnego parkingu, a spacer zajmuje tylko 40 minut. Aktualnie nie spotkamy zbyt wielu golasów.

Miejscowość charakteryzuje się tym, że plaże nie są przepełnione, nie ma tłumów. To doskonałe miejsce na rodzinny i spokojny odpoczynek. Miejscowość jest mała, ale znajdują się w niej liczne kwatery, małe pensjonaty i pola namiotowe. Plaża jest bardzo zadbana, szeroka, wejście do wody spokojnie, bez kamieni.

Polecane obiekty w pobliżu plaży i kąpieliska w Chałupach


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!