Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Suwałki - oferta noclegu w Suwałkach i okolice

Noclegi w Suwałkach

Baza noclegowa Suwałk skupia się głównie w centrum miasta (okrąg wyznacza rzeka Czarna Hańcza), a także na jego północnym i południowym krańcu. Jako że Suwałki graniczą od południa z terenami Wigierskiego Parku Narodowego, nocleg w zajazdach na tym obszarze może być świetną okazją do poznania przyrodniczych walorów regionu. Ponadto noclegi poza ścisłym centrum miasta stanowią bazę wypoczynkową do dalszej podróży (na południe do Augustowa i Białegostoku lub na południowy-zachód do Ełku). Co ciekawe ceny kwater na obszarze centrum Suwałk są raczej ujednolicone (25-40 zł), oprócz kilku wyjątków w rejonie ul. Teofila Noniewicza (300 m od stylowego Parku Konstytucji 3 Maja) oraz ul. Kościuszki (z klasycystyczną zabudową). Wzrost cen można zaobserwować podążając wzdłuż ważniejszych tras – jadąc drogą krajową nr 8 na południe oraz trasą nr 653, omijającą Jezioro Wigry i prowadzącą do Sejn. Ciekawe propozycje noclegowe znajdziemy w obrębie ul. Zarzecze (hostel z kempingiem), która otacza tzw. Zalew Arkadia (sztuczny zbiornik z plażą). Na tym terenie w okresie letnim organizuje się imprezy okolicznościowe, można także aktywnie spędzać czas z rodziną lub przyjaciółmi (na terenie zalewu wypożyczalnia sprzętu wodnego, boiska, ścieżki, korty tenisowe).

Informacje o Suwałkach

Krasnoludki naprawdę istnieją. Kto nie wierzy, ten powinnen odwiedzić Suwałki, gdzie na ulicach można natknąć się na te małe, baśniowe istoty opisane przez urodzoną tutaj Marię Konopnicką. Miasto jest kultralną perełką Suwalszczyzny, położoną nad Czarną Hańczą, w pobliżu Wigierskiego Parku Narodowego i Suwalkiego Parku Krajobrazowego, z dogodną infrastrukturą do uprawiania turystyki wodnej, pieszej i rowerowej. Suwałki leżą 33 km od Augustowa i 123 km od Białegostoku, 25 km od granicy z Litwą (Kowno 123 km, Wilno – 195 km).

Weekend w pięknych jak baśń Suwałkach

Zalew Arkadia to miejsce do aktywnego wypoczynku: można tu spacerować, pływać kajakiem lub rowerkiem wodnym, grać w siatkówkę, ale także skorzystać z plaży. Dużym atutem Suwałk jest sąsiedztwo z jednym z największych parków narodowych w kraju - Parkiem Wigierskim, który posiada 42 jeziora. Wśród tych rozlewisk większość od herbacianej barwy zwanych jest "sucharami". Tuż obok znajduje się najstarszy spośród polskich parków krajobrazowych – Suwalski Park Krajobrazowy z jeziorem Hańczą czy głazowiskami. Historyczną atmosferę Suwałk można poczuć przy ul. Kościuszki - dawnym traktem warszawsko-petersburskim z klasycystyczną zabudową i zabytkami, takimi jak ratusz. Warto obejrzeć kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, pierwotnie cerkiew prawosławną, wzniesioną na planie krzyża greckiego czy Dom Marii Konopnickiej (ul. Kościuszki 31), pisarki i poetki, autorki baśni "O krasnoludkach i sierotce Marysi". Liczne wydarzenia kulturalne i imprezy w Suwałkach umilają pobyt przebywającym tu turystom. Warto wziąć udział w Suwalskim Jarmarku Folkloru, Pikniku Kawaleryjskim, Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek” czy w imprezie Suwałki Blues Festival. W pobliżu miasta odbywa się co roku Maraton Wigry, którego trasa biegnie przez Wigierski Park Narodowy.