Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Plaża miejska i jezioro Necko w Augustowie

Noclegi w pobliżu plazy miejskiej i jeziora Necko w Augustowie

Plaża miejska i jezioro Necko w Augustowie

Charakterystyaka jeziora

Necko jest jeziorem o wodach zakwalifikowanych do 2 klasy. To polodowcowe jezioro rynnowe z doskonale rozwiniętą linią brzegową. Wokół rosną przede wszystkim lasy, ale oprócz tego jezioro słynie z piaszczystych plaż.

Jego średnia głębokość to 10 metrów, natomiast powierzchnia wynosi aż 400 hektarów. Długość linii brzegowej to około 13 km. Jezioro położone jest na wysokości 122 m n. p.m. Warto wiedzieć, że jezioro znajduje się w obszarze chronionym "Puszcza i Jeziora Augustowskie". Żyją tu między innymi szczupaki, leszcze, okonie, liny, węgorze europejskie i rosną między innymi grążele żółte, trzcina zwyczajna. Wśród turystów szczególnie popularna jest plaża miejska, która leży nad tym wyjątkowym jeziorem. Co ciekawe, jezioro to jest połączone z jeziorem Rospuda Augustowska oraz z jeziorem Białym (przez rzekę Klonownicę).

Plaża miejska w Augustowie

Plaża miejska w Augustowie jest chętnie odwiedzana nie tylko przez turystów, ale i mieszkańców Augustowa oraz okolic. W jej pobliżu znajduje się doskonała baza noclegowa oraz restauracyjna. Co prawda znajduje się ona poza centrum miasta, ale nad jeziorem powstało wiele parkingów, a dojazd do tego miejsca jest bardzo prosty.

Plaża słynie między innymi z delikatnego piasku. Warto wiedzieć, że powstało tutaj molo, a przy nim wypożyczalnie wodnego sprzętu, a nawet wyciąg narciarski. Ciekawą rozrywkę oferuje również tor kartingowy. Dzięki temu nie trzeba cały dzień się tylko opalać. Do plaży przylega także długi deptak, który wyłożono kostką brukową. Jest to doskonały punkt widokowy na okoliczne pagórki, mosty, wodę. Chętnie przychodzą tu osoby zainteresowane fotografią.

Deptak wzbogacono również o ścieżkę rowerową, parkingi rowerowe oraz ławki, na których można odpocząć. Warto także wiedzieć, że wcale nie panują tu wysokie ceny. Rower wodny można wypożyczyć za naprawdę niewielką opłatą. Tak samo z nartami wodnymi. Będąc tu, koniecznie trzeba spróbować swoich sił w tym sporcie. Plaża i deptak z pewnością przypadną do gustu wszystkim, którzy lubią zrelaksować się wśród przepięknej przyrody, niezależnie od tego, czy preferują aktywny wypoczynek, czy też wolą poleżeć i poopalać się.

Polecane obiekty w pobliżu plazy miejskiej i jeziora Necko w Augustowie