Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Ełk - oferta noclegu w Ełku i okolice

Noclegi Ełku

Granice bazy noclegowej Ełku wyznaczają drogi krajowe otaczające miasto – trasa nr 65 od południa (kierunek Białystok) oraz droga nr 16 (główny szlak komunikacyjny na Mazurach). Nocleg znajdziemy więc jadąc do Ełku z każdej strony, podróżując w celach biznesowych lub rekreacyjnych. Położone na terenie miasta Jezioro Ełckie przyciąga wielu turystów, a widoki z otaczających go apartamentów (ul. Pułaskiego, Nadjeziorna) przedstawiają się malowniczo. Będą to jedne z najdroższych miejsc na sen, za nocleg zapłacimy tutaj nawet do 250 zł, lecz zwiedzimy w pobliżu największe atrakcje: promenadę, most zamkowy prowadzący do zamku krzyżackiego i wieżę ciśnień. Osiedle Centrum obejmuje także ul. Armii Krajowej (na wschód od jeziora), a ceny zlokalizowanych wzdłuż niej apartamentów maleją. Stąd zaledwie 500 m do dworca PKP (Muzeum Zabytków Kolejnictwa i Skansen Pszczelarski - specjalna stacja zabytkowej kolejki o nazwie „Ełk Wąskotorowy”). Noclegi w centrum pozwolą na komfort zwiedzania, jakim jest bliskość najważniejszych atrakcji. Kwatery w pobliżu ul. Kilińskiego (gdzie mieści się Plac Jana Pawła II) będą odpowiednie dla szukających spokoju wśród zieleni, a kempingi przy Plaży Miejskiej pozwolą korzystać z atrakcji wodnych miłośnikom żeglarstwa i letnich sportów. Tanie noclegi można znaleźć na zachodnich obrzeżach Jeziora Ełckiego (Jezioro Szarek) oraz w dzielnicy Północ II, pomiędzy ul. 11 Listopada a Władysława Sikorskiego (pokoje od 25 do 35 zł).

Informacje o Ełku

Jedna z najszybciej rozwijających się mazurskich aglomeracji. Miasto położone na terenie Pojezierza Ełckiego nad jeziorami Ełckim i Sunowo ma długą historię – sięgającą 1398 r. i czasów kolonizacji krzyżackich. Ślady dawnych dziejów można napotkać m.in. na Górze Tatarskiej (inwazja Tatarów w czasie „potopu” szwedzkiego), na dworcu kolejowym (1868 r. otwarcie linii Ełk-Królewiec) czy na placu Jana Pawła II, gdzie w 1999 r. papież odprawił mszę świętą, która zgromadziła ok. 300 000 pielgrzymów (najliczebniejsze wydarzenie w historii miasta). Obecnie Ełk to znaczące centrum przemysłowe ze specjalną strefą ekonomiczną (Podstrefa Ełk) i z Parkiem Naukowo-Technologicznym. W mieście rozwija się także handel, branża produkcyjna (spożywcza i motoryzacyjna) oraz turystyka. Proekologiczna polityka miasta sprawia, że symbole Ełku – bocian i lilia wodna – nadal można spotkać na licznych trasach pieszych i rowerowych. Ełk znajduje się przy trasie nr 65 i 16 , w pobliżu Olecka (32 km), Giżycka (54 km) i Suwałk (60 km).

Wypoczynek w sercu zielonych płuc Polski

Poza wspaniałą mazurską przyrodą Ełk proponuje kilka ciekawych miejsc do zwiedzenia. Jednym z nich są ruiny krzyżackiego zamku wybudowanego przez samego mistrza zakonu Ulricha von Jungingena. Wieża ciśnień, gdzie obecnie mieści się Muzeum Kropli Wody, to jeden z najlepiej zachowanych mazurskich budynków tego typu. Sposobem na ciekawe zwiedzanie miasta jest Ełcka Kolej Wąskotorowa. Poza wodnymi atrakcjami, które znaleźć można nad jeziorami Ełckim i Sunowo, dla turystów lubiących aktywny wypoczynek przygotowano szlaki piesze i rowerowe. W Ełku odbywa się także wiele imprez sportowych, m.in. Mazurskie Zawody Balonowe, Mistrzostwa Skuterów Wodnych i Runmageddon. Ważną imprezą rowerową rozgrywaną w Ełku jest Mazovia MTB. Do interesujących wydarzeń kulturalnych należy Noc na Promenadzie oraz Festiwal Sztuk Pirotechnicznych „Ogień i Woda”.