Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Muzeum Ziemi Augustowskiej

Muzeum Ziemi Augustowskiej

Jednym z obowiązkowych miejsc, w które powinien zajrzeć każdy turysta przybywający do Augustowa jest Muzeum Ziemi Augustowskiej. Poznajmy zatem najważniejsze informacje na temat tego ważnego z punktu widzenia turystyki obiektu.

Gdzie znjaduje się muzeum i co w nim znajdziemy?

Muzeum Ziemi Augustowskiej to obiekt niezwykle ważny dla historii tego miejsca. Znajduje się ono w dwóch budynkach - pierwszy z nich mieści się przy ul. Hożej 7 na osiedlu Śródmieście. Jest to siedziba Działu Etnograficznego. Oprócz Muzeum Ziemi Augustowskiej można zajrzeć tam do Miejskiej Biblioteki Publicznej. W tym budynku znajduje się przede wszystkim wystawa o charakterze kulturowym i etnograficznym. Przybywający tam turyści mogą z bliska poznać historię i kulturę ludową Puszczy Augustowskiej. W Muzeum można znaleźć między innymi eksponaty związane z rolnictwem, garncarstwem czy rybołówstwem. Nie brakuje tam również organizowanych często wystaw czasowych.

Drugi budynek jest zlokalizowany przy ulicy 29 Listopada 5a - jest to Budynek Zarządu Portu. Mieści się tam dział Historii Kanału Augustowskiego. W tym miejscu można dowiedzieć się więcej przede wszystkim na temat jednej z najważniejszych atrakcji turystycznych Augustowa - Kanału Augustowskiego. W Muzeum znajdziemy notatki generała Ignacego Prądzyńskiego, naczelnego wodza powstania listopadowego. Można zobaczyć tu również dokumenty podpisane przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Jest to bogata dawka wiedzy historycznej, która na pewno przypadnie do gustu szczególnie miłośnikom dawnych dziejów.

Dostępność i ceny biletów

Muzeum Ziemi Augustowskiej to obiekt, który jest czynny przez cały rok od wtorku do niedzieli w godzinach 9-16. W poniedziałki Muzeum jest nieczynne.

Ceny biletów wstępu do Muzeum Ziemi Augustowskiej: bilet normalny 8 zł, ulgowy 5 zł

Szczegółowe informacje na temat organizowanych wystaw czasowych i bieżących wydarzeń związanych z Muzeum Ziemi Augustowskiej można znaleźć na stronie internetowej: http://www.apk.augustow.pl/muzeum

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Ziemi Augustowskiej