Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Park Linowy LemurPark w Augustowie

Noclegi w pobliżu Parku Linowego LemurPark w Augustowie

Park Linowy LemurPark w Augustowie

Ciekawą propozycją na spędzenie czasu w Augustowie jest park linowy LemurPark. Na terenie kompleksu znajduje się wiele tras, które różnią się nie tylko długością, ale także stopniem trudności. Podział ten zastosowano, aby przystosować park zarówno dla małych dzieci, jak i dla ich starszych rówieśników, czy też dorosłych ludzi, szukających wrażeń i pragnących sprawdzić swoją sprawność fizyczną.

Trasy

Trasy niebieska i pomarańczowa nie przekraczają 100 metrów, więc będą odpowiednie dla najmłodszych. Mimo że są relatywnie krótkie, znajduje się na nich wiele ciekawych atrakcji. Nie musimy się również bać o bezpieczeństwo, ponieważ osłonięte są one systemem siatek, które mają zminimalizować skutki upadku. Kolejne trasy czyli żółta oraz zielona mierzą od 100 do 200 metrów i zostały przewidziane dla osób starszych. Ścieżki obfitują w większą liczbę wyzwań, których pokonanie nie powinno być problemem również dla nastolatków. Chlubą kompleksu jest za to trasa czerwona, która mierzy aż 2400 metrów i przeznaczona jest dla ekspertów, którzy mogą pochwalić się wypracowaną kondycją, a także siłą, ponieważ wspinanie się po kolejnych elementach toru wymaga nie lada samozaparcia.

Oczywiście, aby dostać się na konkretny tor, musimy przejść pomiar wzrostu, który zakwalifikuje nas do konkretnej grupy uczestników. Najmłodsze dzieci muszą mieć minimum sto dziesięć centymetrów wzrostu, aby zostały wpuszczone na najlżejszą trasę. Najtrudniejsza ścieżka wymaga już stu czterdziestu centymetrów. Wymogi te stosuje się w celu zminimalizowania zagrożenia wynikającego z poruszania się na wysokości.

Wstęp do parku

W okresie letnim park linowy otwarty jest każdego dnia w godzinach od 10:00 do 20:00. W maju oraz czerwcu dostanie się do parku możliwe jest tylko w weekendy. Wycieczki powinny zgłaszać chęć udziału z wyprzedzeniem, ponieważ może okazać się, że przekroczą liczbę osób wpuszczonych na raz do parku.

Więcej szczegółów dostępnych na stronie: http://www.lemurpark.pl/index.php/augustow/

Polecane obiekty w pobliżu Parku Linowego LemurPark w Augustowie