Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Browaru w Zwierzyńcu

Browar w Zwierzyńcu

Miejscowość Zwierzyniec słynie z browaru, który się w niej znajduje. Jest to świetne miejsce do odwiedzenia przez turystów, choć również mieszkańcy Zwierzyńca i okolicznych miejscowości chętnie zwierzyniecki browar odwiedzają.

Krótko o historii miejsca

Browar Zwierzyniec jest miejscem dosyć wiekowym, kompleks budynków powstał w XIX wieku. Produkowano tu browar, jednak czasami budynki browaru były niszczone przez pożary. Ogień niszczył tutejsze zabudowania w latach 1810 oraz 1878. Nie przeszkodziło to jednak w tym, aby browar dział i funkcjonował po dziś dzień, oczywiście w zmienionej i zmodernizowanej formie.

Browar Zwierzyniec to miejsce, które naprawdę warto zwiedzić. Można liczyć na przewodnika, który oprowadzi nas po pomieszczeniach, w których dawniej zajmowano się produkcją browaru. Dowiemy się wielu ciekawych rzeczy na temat produkcji tego pysznego trunku. Warto na zwiedzanie grubiej się ubrać, ponieważ w wielu pomieszczeniach jest naprawdę zimno, również latem. Bluza jest więc jak najbardziej wskazana. Browar w Zwierzyńcu to nie tylko zwiedzanie, ponieważ każdy kto odwiedzi to miejsce ma możliwość spróbowania przepysznego piwa. Co więcej wiele trunków jest dostępnych tylko i wyłącznie w tym miejscu. Nie znajdziemy ich na sklepowych półkach. Tym bardziej warto browaru z tego miejsca spróbować.

Zwiedzanie

Chcąc zwiedzić browar konieczne jest wniesienie opłaty. Jest ona pobierana w formie cegiełek, które kosztują 10 zł, 20 zł oraz 50 złotych. Miejsce to można zwiedzać w miesiącach maj – wrzesień. Zwiedzanie odbywa się od piątku do niedzieli można zwiedzać browar, ale tylko w maju, czerwcu oraz wrześniu. W lipcu i sierpniu zwiedzanie możliwe jest od środy do niedzieli w godzinach od 10:00 do 16:00. Więcej szczegółów dostępnych pod adresem: http://zwierzyniec.pl

Polecane obiekty w pobliżu Browaru w Zwierzyńcu