Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Pałacu Plenipotenta w Zwierzyńcu

Pałac Plenipotenta w Zwierzyńcu

Pałac Plenipotenta znajdujący się w Zwierzyńcu, uchodzi za jedną z najbardziej urokliwych miejscowości położonych na Roztoczu, został wybudowany pod koniec XIX wieku. Murowany budynek oszalowany z zewnątrz deskami, budowany był przez 10 lat i powstawał w latach 1880 - 1890. Osobą odpowiedzialną za proces budowy był Aleksander Szymański.

Siedziba dawnych zarządców

Pałac Plenipotenta położony jest w centrum Zwierzyńca - na obszarze dawnego Zarządu Ordynacji Zamojskich. Sama okolice to doskonałe tereny na aktywny wypoczynek. Duża ilość ścieżek spacerowych po tutejszych lasach zachęca do spacerów. Warto wycieczkę zaplanować w taki sposób, aby trafić do jak największej liczby ciekawych miejsc. Odwiedzając Pałac Plenipotenta można również wybrać się na spacer po lesie lub odwiedzić położone nieopodal Stawy Echo.

Pałac Plenipotenta, czyli dawnego miejscowego zarządcy został wybudowany z przeznaczeniem na siedzibę urzędników ordynacji rodu zamojskich. Cechą charakterystyczną tej budowli jest biała podmurówka. Pałac Plenipotenta przypomina swoją konstrukcją pawilon, jest to budynek piętrowy, a poddasze przeznaczone było do zamieszkania. Budowla została wzniesiona w systemie ryglowym. We wnętrzu pałacu znajdują się między innymi dwie klatki schodowe. Zarówno parter, jak i piętra budynku oszalowane zostały deskami i przyozdobione snycerką.

Otoczenie Pałacu Plenipotenta

Zespół budynków Zarządu Ordynacji to nie tylko Pałac Plenipotenta. Na obszarze należącym niegdyś do urzędników ordynacji zamojskiej znajduje się również zabytkowa stajnia, studnia wykonana z drewna czy zadbany ogród. Cały zespół budynków otoczony został drewnianym płotkiem. Obiekt odwiedzać można w godzinach otwarcia siedziby dyrekcji Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Mimo, iż od budowy tego obiektu minęło ponad sto lat, to nie stracił on wiele ze swej pierwotnej bryły. Pod koniec ubiegłego stulecia cały zespół budynków został wyremontowany. Współcześnie służy on jako siedziba Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Polecane obiekty w okolicy Pałacu Plenipotenta w Zwierzyńcu