Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Kościół na Wyspie św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu

Noclegi w pobliżu Kościoła na Wyspie św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu

Kościół na Wyspie św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu

Kościół w Zwierzyńcu pod wezwaniem św. Jana Nepomucena przez niektórych nazywany jest również kościołem na wyspie. Można nawet powiedzieć, że jest to ta nazwa, którą szczególnie kojarzą turyści przyjeżdżający do Zwierzyńca.

Ciekawostki historyczne

Jeśli ktoś wybierze się do Zwierzyńca to na pewno zauważy, że kościół pod wezwaniem św. Jana Nepomucena znajduje się praktycznie w samym jej centrum. Jest miejscem obowiązkowym, które należy zwiedzić. Na początku w miejscu, gdzie obecnie znajduje się kościół nie było nic. Zdecydowano jednak o zbudowaniu stawu i wyspy. Na wyspie planowano utworzenie teatru, który miał wyróżniać się na tle pozostałych zabudowań w Zwierzyńcu. W okolicach roku 1747 na wyspie pojawił się przepiękny kościół wybudowany w stylu barokowym. Pomysłodawcą i sponsorem był Tomasz Antoni Zamoyski. Zdecydował się na ten gest w podzięce za to, że narodził się mu zdrowy syn.

Kościół na wyspie nie należy do dużych obiektów. Posiada jednak swój specyficzny klimat, który przyciąga odwiedzających. Szczególnie polichromia, którą możemy wewnątrz zobaczyć naprawdę zachwyca. Okoliczna przyroda, krajobraz, a także wygląd kościoła zachęca do tego, aby przeprowadzać przy nim sesje fotograficzne. Bardzo często można spotkać tu pary młode podczas pamiątkowych sesji zdjęciowych.

Kiedy zwiedzać

Kościół można zwiedzać praktycznie w każdy dzień. Nie ma wyznaczonych godzin, kiedy jest dostępny dla turystów i zwiedzających. Warto wybrać się na wycieczkę w okolice kościoła pod wezwaniem św. Jana Nepomucena, ponieważ obiekt ten, a także najbliższa okolica są naprawdę piękne. Z ciekawostek warto wiedzieć, że każdego roku od maja do końca sierpnia odprawiane w kościółku na wodzie są msze święte o godzinie 18.00. Jeśli ktoś naprawdę chce poczuć klimat tego niezwykłego miejsca, to powinien wziąć udział w mszy odprawianej w tym kościele.

Więcej informacji jest dostępnych pod adresem: http://www.zwierzyniec.parafia.info.pl

Polecane obiekty w pobliżu Kościoła na Wyspie św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu