Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Ordynacji Zamojskich w Zwierzyńcu

Ordynacja Zamojskich w Zwierzyńcu

Zwierzyniec jest miejscowością znaną między innymi dzięki Ordynacji Zamoyskich. To właśnie tutaj zobaczymy historyczne budynki, które przetrwały długi czas, a które zostały wybudowane z polecenia szlacheckiego rodu Zamoyskich.

Historia budynków Ordynacji Zamoyskich

Budynki te powstały w XIX wieku, a dokładnie w jego pierwszej połowie. Kompleks budynków Ordynacji Zamoyskich był naprawdę duży. Podziwiać można było pałac oraz sześć oficyn. Dziś jednak nie mamy możliwości podziwiania wszystkich budynków. Do czasów teraźniejszych przetrwały tylko oficyny, które były murowane. Dziś jedna z nich nazywana jest pałacem administracji. W dawnej Ordynacji Zamojskich mieści się obecnie Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. Jana Zamoyskiego. Podczas pobytu w tym miejscu warto odwiedzić jedną specjalnie przygotowaną dla zwiedzających salę, w której znajdziemy informacje na temat dóbr ordynackich.

Kilka ciekawostek

W pobliżu budynku Ordynacji Zamoyskiej znajduje się aleja lipowa, którą warto się przespacerować. Zwierzyniec jest przez niektórych uznawany za miejscowość Zamoyskich. Mieszkał tutaj również inny wybitny człowiek oświecenia Stanisław Staszic.

Kiedy zwiedzać?

Jeśli chcemy zobaczyć budynek Ordynacji Zamoyskiej, w którym dziś funkcjonuje zespół szkół należy wcześniej otrzymać zgodę dyrektora bądź innej osoby decyzyjnej. Warto jednak jak najbardziej to zrobić, ponieważ budynek jest przepiękny i samo zobaczenie go z zewnątrz na pewno nam nie wystarczy.

Polecane obiekty w okolicy Ordynacji Zamojskich w Zwierzyńcu