Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Panorama Racławicka

Noclegi w pobliżu Panoramy Racławickiej

Panorama Racławicka

Panorama Racławicka to jedno z bardziej znanych muzeów w Polsce. Choć założone zostało we Lwowie i tam miało swoją siedzibę, to od 1980 roku znajduje się we Wrocławiu. Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu jakim jest właśnie Panorama Racławicka położony jest przy ul. Purkyniego 11 i jest to jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w mieście. Nietrudno go zauważyć.

Co znajdziemy w tym muzeum?

Oczywiście główną atrakcją jest możliwość zobaczenia ogromnego płótna, które przedstawia wizję znanej bitwy pod Racławicami. Obraz ten ma 120 metrów na 15 metrów a do jego wykonania zużyto aż 750 kilogramów farby. Każdy element jest idealnie dopracowany, każdy szczegół odwzorowany perfekcyjnie a oglądając tak ogromną panoramę ma się wrażenie, że jest się w zupełnie innym świecie. Patrząc na to z boku, wydaje się, że jest to niemożliwe do wykonania. Na obrazie znajdziemy także prawdziwe postacie historyczne dokładnie odwzorowane jak chociażby Tadeusza Kościuszkę, Antoniegfo Madalińskiego, Stanisława Fiszera, Wojciecha Głowackiego, Józefa Zajączka czy także rosyjskiego generała Aleksandra Tormasowa. Autorami tej panoramy są Jan Styka i Wojciech Kossak. Temu pierwszemu przypisuje się około 30% wykonania pracy, zaś Kossakowi pozostałe 70%, chociaż przy malowaniu tego dzieła brało łącznie 9 malarzy, jednak pozostała siódemka miała epizodyczny udział.

Oprócz słynnego obrazu

Panorama Racławicka składa się z Holu Głównego oraz Małej Rotundy. Na tej drugiej znajduje się platforma widokowa. Oprócz słynnej panoramy znajdziemy w muzeum wiele prezentacji multimedialnych i miejsc poszerzających wszelkie informacje na temat powstania tego dzieła, jak i samej bitwy.

Możliwości zwiedzania

Muzeum można zwiedzać w godzinach od 9 do 16, od wtorku do niedzieli w okresie od października do kwietnia. W sezonie letnim zaś, obiekt jest otwarty dla zwiedzających od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 9 do 17.

Wejściówki do Panoramy Racławickiej są płatne a ceny kształtują się następująco:

  • 30 złotych bilet normalny
  • 23 złote bilet ulgowy
  • 23 złote za osobę dla rodzin (2 osoby dorosłe + dzieci)
  • 1 zł opiekunom grup
  • Bezpłatne wejście przysługuje dzieciom do lat 7.

Wszelkie potrzebne informacje i kontakt dostępne są na oficjalnej stronie muzeum: panoramaraclawicka.pl

Polecane obiekty w pobliżu Panoramy Racławickiej