Aktywne kryteria wyszukiwania
Oborniki Śląskie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Oborniki Śląskie - oferta noclegu w Obornikach Śląskich i okolice

Gdzie znaleźć nocleg w Obornikach Śląskich?

Baza noclegowa Obornik Śląskich jest dosyć zróżnicowana, więc można tutaj znaleźć niemalże każdy rodzaj obiektów. Położenie Obornik Śląskich na obszarze krzyżujących się dróg wojewódzkich (340 i 342) ułatwia komunikację z okolicznymi miastami oraz pozwala znaleźć nocleg podróżującym do Wrocławia (26 km na południe), Legnicy (67 km na południowy-zachód) i Rawicza (43 km na północ). Jeśli chodzi o ceny, najdroższe będą oferty zakwaterowania w miejscach o wysokim standardzie, gdzie obsługuje się gości z kraju i zagranicy (koszt noclegu: do 170 zł/doba). Noclegi tego typu znajdziemy w okolicy ul. Tadeusza Kościuszki (od strony wjazdu trasą nr 340 z Wołowa), 500 m od dworca PKP. W północnej części miasta ceny są zdecydowanie niższe (od 15 zł/doba), a wynajem pokoi w hotelu, kwaterze prywatnej lub zajeździe, pozwoli na odpoczynek w otoczeniu lasów, oddzielających Oborniki od wsi Siemianice (miasto ma charakter parku, jest zielone i zaciszne). Noclegi w okolicy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego pozwolą zwiedzić Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, a także szybko dostać się do Parku Miejskiego. 500 m od dworca PKP, znajdziemy dom wakacyjny a nieco dalej na wschód, tuż za siedzibą Nadleśnictwa Oborniki Śląskie – apartament (polecany dla rodzin z dziećmi, ze względu na możliwość korzystania z ogródka, miejsca na grilla i parkingu). Ok. ⅓ bazy noclegowej Obornik Śląskich jest przyjazna dzieciom i zapewnia wyżywienie na terenie obiektu. Z miasta kursują autobusy i busy (w obrębie gminy i do Wrocławia) oraz pociągi (na trasie Wrocław – Poznań).

Oborniki Śląskie – Zielone Płuca Dolnego Śląska

Miasteczko u podnóża Wzgórz Trzebnickich na Dolnym Śląsku, od 1835 r. popularne uzdrowisko. Tereny Obornik Śląskich przypominają ogromny park miejski, którego bazą były szerokie, malownicze tereny leśne. Podobno na tych terenach krowy dawały najwięcej mleka, więc mieszkańcy zajmowali się ich hodowlą, stąd też nazwa osady – od słowa „obora”. Z tym wiąże się też lokalna legenda o księżniczce kąpiącej się w mleku. Miasto o pięknych terenach rekreacyjnych i licznych zabytkowych pensjonatach i sanatoriach z XIX i XX w. Oborniki Śląskie leżą w pobliżu centrum Wrocławia (26 km), niedaleko Trzebnicy (18 km) i Brzegu Dolnego (17 km).

Oborniki Śląskie – miasto-ogród

W XIX wieku odnaleziono tutaj źródła wody mineralnej. To wydarzenie, a także malowniczy krajobraz i łagodny klimat przyczyniły się do tego, że Oborniki zaczęto traktować jako miejsce wypoczynku i uzdrowisko - „zielone płuca Wrocławia”. Do dzisiaj warto wybrać się tu na pieszą wycieczkę jednym z licznych szlaków – niebieskim do Trzebnicy, żółtym do Urazu, czerwonym do Wołowa czy zielonym do Żmigrodu. Opłaci się także przejechać rowerem trasą Kocich Gór czy Południowym Szlakiem. Wart obejrzenia jest neogotycki kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa czy świątynia ewangelicka Świętych Tadeusza Judy i Antoniego Padewskiego z początku XX w. Można tu także zobaczyć pozostałości po zabudowaniach uzdrowiskowych: dawnych sanatoriach, domach zdrojowych, parku zdrojowym czy domu opieki. Także dworzec kolejowy z 1856 r. z neoromańskimi detalami czy Dom Panien Śląskich są warte uwagi. Trzeba także pamiętać, że jest to miejsce, w którym nasz urlop może być urozmaicony ciekawymi wydarzeniami, takimi jak Rajd Motocyklowy Kocich Gór, którego obchodzenie połączone jest z Dniami Obornik Śląskich czy Obornicki Przegląd Zespołów Ludowych.



Strona korzysta z plików cookies w celu poprawy funkcjonowania serwisu. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.