Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Noclegi w pobliżu Muzeum Narodowego we Wrocławiu

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Wrocławskie Muzeum powstało w 1947 roku. Większość wrocławskich dzieł architektury było zniszczonych podczas wojny, dlatego ciężko było znaleźć odpowiednie miejsce na jego siedzibę. Udało się w tym celu zaadaptować budynki Rejencji, która powstała pod koniec XIX wieku. Samo muzeum dla publiczności było dostępne od 1948 roku i nosiło potoczną nazwę "Państwowego", następnie "Śląskiego", aż w końcu przemianowano je na "Narodowe". Dziś jest to już cały kompleks składający się z trzech filarów - Muzeum Etnograficznego, Panoramy Racławickiej i Pawilonu Czterech Kopuł.

Co warto zobaczyć

We wrocławskim muzeum mamy okazję zobaczyć malowidła Michaela Willmanna - wybitnego malarza epoki baroku. Poza tym jest tu duży zbiór rzeźb barokowych oraz malarstwo niemieckie z XIX wieku. Są tu również zbiory rzemiosła artystycznego, nie tylko polskiego. Można podziwiać dzieła artystów rzemiosła skandynawskiego, włoskiego, niderlandzkiego.

Muzeum to nie tylko siedziba główna - wiele ciekawych rzeczy możemy podziwiać poza murami samego budynku głównego. W budynku dawnej książęcej rezydencji prezentowane są wystawy sztuki śląskiej z XV, XVI i XVII wieku. W tym przypadku są one pochodzenia głównie wrocławskiego i stanowią jeden z elementów dużej wystawy sztuki średniowiecznej i nowożytnej regionu śląskiego. Jest tu również wiele elementów sztuki użytkowej, służących np. do wyposażenia ratusza.

Informacje dla zwiedzających

Cena normalnego biletu do muzeum to 15 zł. Dla studentów do 16 roku życia to koszt tylko 1 zł, cena biletu ulgowego to 10 zł. Jest również możliwość oprowadzania całych grup - wtedy koszt biletu dla jednej osoby wynosi 5 złotych. Wart również wspomnieć, że dzieci do siódmego roku życia mają wstęp bezpłatny.

Dzieła i zbiory muzealne można podziwiać codziennie w godzinach od 10.00 do 16.00, a w weekendy od 10.00 do 17.00. Ścieżka edukacyjna jest ciekawa, dlatego warto zaplanować sobie cały dzień na zwiedzanie tutejszych zbiorów muzealnych. Jest możliwość profesjonalnego oprowadzenia w języku polskim, które kosztuje 100 złotych i w językach angielskim i niemieckim, które kosztuje 200 złotych. Na wystawy stałe w soboty wstęp jest bezpłatny.

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Narodowego we Wrocławiu