Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Kolejkowa-świata w miniaturze we Wrocławiu

Kolejkowo-świat w miniaturze we Wrocławiu

Kolejkowo – świat w miniaturze to największa makieta kolejowa w Polsce, która znajduje się na Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu, w pobliżu centrum miasta. Makieta przestawia krajobraz Dolnego Śląska z setkami modeli budynków, ludzi i zwierząt, w tym również najciekawszych obiektów tego regionu. Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji Wrocławia, chętnie odwiedzana przez dzieci oraz dorosłych.

Dolny Śląsk w miniaturze

Kolejkowo to makieta, na której znajduje się łącznie 430 metrów miniaturowych torów kolejowych. Jeździ po nich 15 pociągów złożonych z 60 wagonów. Na makiecie umieszczono 162 budynki, 2300 figurki przestawiające ludzi oraz zwierzęta, a także 108 samochodów. Makieta ma w sumie 260 metrów kwadratowych powierzchni. Kolejkowo przestawia modele znanych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska. Twórcy dołożyli starań, żeby stworzyć miniaturowy świat, który tętni życiem. Wszystkie modele wykonano z niezwykłą starannością tak, aby wiarygodnie przestawiały różne sytuacje z życia codziennego. Można tutaj zobaczyć między innymi życie na wsi, górskie wyprawy, prace leśniczych, narciarzy na górskich stokach, akcje ratowników, pracowników budowlanych, plażowiczów oraz cyrkowców.

Miniaturowe atrakcje

Kolejkowo prezentuje makiety najciekawszych miejsc z obszaru całego Dolnego Śląska. Twórcy makiety przygotowali między innymi miniatury ciekawych obiektów z Wrocławia, w tym takie perełki architektoniczne jak kamienice wrocławskiego rynku oraz Dworzec Świebodzki. Turyści mogą obejrzeć również modele najbardziej popularnych dolnośląskich atrakcji, na przykład Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu, obserwatorium meteorologiczne znajdujące się na Śnieżce, schronisko Szwajcarka w Sudetach Zachodnich.

Zwiedzanie

Kolejkowo znajduje się na terenie Dworca Świebodzkiego, który należy do najstarszych wrocławskich dworców. Zlokalizowany jest w centrum miasta, w odległości około 800 metrów od zabytkowego rynku. Przy okazji odwiedzin w Kolejkowie można więc obejrzeć także późnoklasycystyczny budynek dworca.

Godziny otwarcia: codziennie 10:00-18:00. Ceny biletów: normalny 19 zł, ulgowy 15 zł. Szczegóły można znaleźć pod adresem http://wroclaw.kolejkowo.pl/pl

Polecane obiekty w pobliżu Kolejkowa-świata w miniaturze we Wrocławiu