Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Węgorzewo - oferta noclegu w Węgorzewie i okolice

Noclegi w Węgorzewie

Położenie Węgorzewa na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich sprawiło, że bazę noclegową tego niewielkiego miasta stanowią głównie agroturystyki i domki letniskowe, przeżywające w sezonie letnim prawdziwe oblężenie. Najtańsze noclegi (oddalone od centrum o 400-600 m, a od jeziora o 2,5 km) znajdują się w północnej części miasta (300 m od dworca autobusowego w pobliżu stadionu i cmentarza). W centrum jest zaledwie kilka propozycji noclegowych (apartamenty i pensjonaty), ale ich atutem jest położenie w odległości ok. 100 m od zamku (ul. Zamkowa 7) oraz 200 m od ratusza (ul. Zamkowa 3). Razem z noclegami przy ul. Małej (80 m do Portu Keja – spływy kajakowe, regaty), stanowią jedne z najdroższych kwater na terenie miasta. Rzeka Węgorapa, przebiegająca przez centrum Węgorzewa, wyznacza granicę do typowo letniskowej części miasta. Przeważająca liczba obiektów położona jest po lewej stronie drogi krajowej nr 63 (prowadzącej do Łomży), z uwagi na bliskość kompleksu jezior Mamry. Ze względu na takie rozłożenie bazy noclegowej, około 43% wszystkich obiektów zapewnia możliwość swobodnego uprawiania sportów wodnych. W dzielnicy Sobin wynajmiemy pokoje gościnne i apartamenty, lecz im dalej na południe, tym baza noclegowa zamienia się w domki letniskowe, na terenie których oprócz boisk i parkingów, znajdziemy także wypożyczalnie sprzętu wodnego. Ciekawą propozycję stanowią noclegi na terenie wsi Kal, położone na półwyspie pomiędzy jeziorem Mamry i Święcajty. Niektóre gospodarstwa w ramach jednego obiektu oferują noclegi w pokojach, domkach oraz pod namiotami.

Węgorzewo – okno na Mazury

Północne wrota do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich - Węgorzewo, zwane też Bramą Mazur. Miasto położone nad rzeką Węgorapą wypływającą z jeziora Mamry to jedna z miejscowości z najczystszym powietrzem w Polsce oraz najmniej zanieczyszczonymi jeziorami. W Węgorzewie, zbudowanym przez Zakon Krzyżacki, mimo burzliwych dziejów zachowało się wiele interesujących zabytków – m. in. zamek krzyżacki, ratusz i cerkiew. Węgorzewo to obecnie duży ośrodek turystyczny i kulturalny w regionie. Przez miasto przebiega droga krajowa nr 63. Miejscowość leży w odległości 25 km od Giżycka, 63 km od Mrągowa oraz 123 km od Olsztyna.

Węgorzewo – wypływamy na Mazury

Węgorzewo to przede wszystkim piękna przyroda i wiele możliwości dla miłośników sportów wodnych. Jedną z największych atrakcji jest rejs po Jeziorze Mamry, drugim po Śniardwach największym zbiorniku wodnym. W trakcie wycieczki przed turystami wyłaniają się najpiękniejsze mazurskie krajobrazy. Atrakcyjnym punktem widokowym jest Most Sztynorcki położony na szlaku rowerowym Mała Pętla Mamr. W pobliżu mostu znajduje się architektoniczna perełka Warmii i Mazur, czyli Pałac Lehndorffów. Interesującym widokowo miejscem na spacer jest molo-falochron na Mamrach. W samym mieście Węgorzewie warto zobaczyć zamek krzyżacki z 1398 r. W XIX w. mieścił się w nim sąd oraz więzienie. Budynek uległ zniszczeniu podczas II wojny światowej. Po odbudowaniu został sprzedany prywatnemu inwestorowi i obecnie mieści się tu hotel. Po północnej stronie zamku zachowała się brama wjazdowa oraz okrągła baszta. Dziedziniec ma nieregularny kształt, otwarty w stronę rzeki Węgorapy. W centrum Węgorzewa ulokowany jest również kościół św. Piotra i Pawła, zbudowany na początku XVII w., w stylu gotyckim. We wnętrzu budynku znajduje się pełen przepychu ołtarz z 1652 r., dwa konfesjonały z lat 1696-1715 oraz najstarsze na Mazurach organy z 1647 r. Poznawanie miasta ułatwia terenowy przewodnik historyczny, który ma kształt słupków z opisami miejsc, mapami oraz ciekawostkami. W pobliskich Mamerkach (10 km) zachowane są poniemieckie bunkry należące do fortyfikacji z czasów II wojny światowej. Węgorzewo można zwiedzać trasami rowerowymi oplatającymi nie tylko miasto, ale też jego najbliższą okolicę. Wśród atrakcji turystycznych nie brakuje imprez i wydarzeń kulturalnych. Dla miłośników aktywności fizycznej: Półmaraton Węgorza, Biegi Uliczne Mazury Cud Natury, Turniej Siatkówki Plażowej. Można oczywiście żeglować i wziąć udział w Regatach Braci Ejsmontów. Z wydarzeń regionalnych i folklorystycznych warte uwagi są: Międzynarodowy Jarmark Folkloru oraz Dni Węgorzewa. W Węgorzewie odbywa się także festiwal Naturalne Mazury Music & More, czyli konkurs młodych zespołów rockowych występujących u boku gwiazd polskiej sceny muzycznej.