Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Kamienna Laworta w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w pobliżu szczytu Kamienna Laworta w Ustrzykach Dolnych

Kamienna Laworta w Ustrzykach Dolnych

Kamienna Laworta jest szczytem umiejscowionym w Górach Sanocko – Turczańskich. Jej wysokość sięga 769 m n.p.m. Góruje nad pięknym bieszczadzkim miasteczkiem - Ustrzykami Dolnymi.

Kamienna Laworta zimą

Szczyt ten, co roku w sezonie zimowych przyciąga w swoje okolice rzesze fanów białego szaleństwa, ponieważ znajduje się tutaj Stacja Narciarska Laworta. Ośrodek działa od 22 lat. Dysponuje trzema wyciągami dostosowanymi do umiejętności turystów. Prawie 3 km trasy narciarskie skonstruowane zostały z myślą zarówno o doświadczonych sportowych zapaleńcach, jak i o tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami czy snowboardem. Warto wspomnieć, że gdy natura płata turystom figla i zima okazuje się bezśnieżna, wszystkie trasy są dodatkowo naśnieżane i ratrakowane.

W ośrodku znaleźć można szkółkę narciarsko-snowboardową oraz wypożyczalnię i serwis, gdzie można wypożyczyć sprzęt otaz wykupić lekcje z profesjonalistą. Pragnąc nauczyć się jazdy na nartach warto wykupić lekcje u doświadczonych i gotowych udzielić wszelkich rad instruktorów. Po aktywnie spędzonym czasie na stoku można uzupełnić spalone kalorie w barze znajdującym się przy ośrodku.

Kamienna Laworta latem

Będąc w Ustrzykach Dolnych latem również warto wybrać się na pobliską górę - Kamienną Lawortę. Kusi ona pięknymi widokami, możliwością podziwiania przyrody i ucieczką od zgiełku miasta. Każdy kto pragnie choć na chwilę odciąć się od rzeczywistości, wyrwać się z wiru codziennych obowiązków i rutyny, powinien wybrać się na pieszą wycieczkę szlakiem obejmującym Lawortę (na przykład trasą bezpośrednio z Ustrzyk Dolnych, sama wycieczka nie przekroczy 2,5 h).

Możliwość obcowania z naturą przyniesie upragniony spokój i wyciszenie. Należy pamiętać, że sam szczyt okalają ze wszech stron wspaniałe lasy pełne nieskażonej górskiej fauny i flory. Czyste i świeże powietrze doda energii na kolejne dni, dzięki czemu człowiek może w pełni odpocząć i zrelaksować się. Sama trasa na Kamienną Lawortę nie jest bardzo wymagająca, dzięki czemu każdy może spróbować się wybrać na szczyt.

Polecane obiekty w pobliżu szczytu Kamienna Laworta w Ustrzykach Dolnych