Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Muzeum Przyrodniczego Bieszczad w Ustrzykach Dolnych

Muzeum Przyrodnicze Bieszczad w Ustrzykach Dolnych

Muzeum Fauny Bieszczadzkiej zostało założone w połowie dwudziestego wieku. Z inicjatywy ,,Społecznego Komitetu Organizacyjnego Muzeum Fauny Bieszczadzkiej" rozpoczęto kolekcjonowanie unikalnych zbiorów przyrodniczych, niedostępnych dla większości turystów. W muzeum znajduje się około siedem ekspozycji stałych, przy czym dodatkowo co jakiś czas władze placówki organizują wystawy związane z regionem.

Niezwykła lekcja przyrody

Oczywiście liczne muzealne zbiory to nie tylko zwierzęta, lecz także bieszczadzka flora. Całe bogactwo zbiorów ulokowane jest na trzech piętrach. Zwiedzanie tego magicznego świata natury można przyrównać do kompleksowej lekcji przyrody, która obejmuje takie gałęzi nauki jak geologia, historia czy palontologia.

Wystawy

Nie bez przyczyny muzeum zyskało tytuł najciekawszego regionalnego muzeum przyrodniczego w Polsce, gdyż zaawansowane techniczne urządzenia i ogromna powierzchnia ekspozycyjna pozwala na odkrycie niesamowitego bogactwa Bieszczadów. Ekspozycje jakie można tu zwiedzić to: ,,Bieszczady dawniej i dziś", ,,Biologia i systematyka świata zwierząt", ,,Wybrane zagadnienia z paleontologii", ,,Geologia Bieszczadów na tle Karpat", ,,Geomorfologia, hydrologia, klimat i gleby Bieszczad", ,,Plan ochrony Bieszczadzkiego Parku Narodowego" i ,,Flora i zbiorowiska roślinne oraz fauna Bieszczad".

Niedźwiedź Jarosiewicza

Jednym z pierwszych eksponatów, który znalazł się w muzeum to zastrzelony w 1966 roku niedźwiedź brunatny. Według miejscowej legendy miał go postrzelić sam polski premier Piotr Jaroszewicz. Do końca nie wiadomo jaka jest prawda, gdyż mówi się, że polityk chybił, a sam niedźwiedź został postrzelony przez leśnika towarzyszącego Jaroszewiczowi. Groźne, dwumetrowe zwierze, które jest najpopularniejszym turystycznie eksponatem już od wielu lat urozmaica zbiory muzealne. Nie brakuje tu również innych, równie imponujących zwierząt, takich jak wilki, żbiki, żubry czy jelenie.

Podstawowe informacje dla zwiedzających

Muzeum czynnie jest każdego tygodnia od wtorku do soboty od godziny 9:00 do 17:00. W sezonie (lipiec i sierpień) dodatkowe czynne jest w niedziele od godziny 9:00 do 14:00. Cena biletu normalnego 7 zł, ulgowego 5 zł. Wstęp wolny przysługuje dzieciom do lat pięciu, dzieciom z domu dziecka, opiekunom grup szkolnych oraz uczniom szkół specjalnych. Dokładne informacje znajdują się pod adresem: https://www.bdpn.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=97&Itemid=106

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Przyrodniczego Bieszczad w Ustrzykach Dolnych