Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Parku Miniatur Świątyń w Myczkowcach

Park Miniatur Świątyń w Myczkowicach

Jeśli jest na mapie Polski miejsce, które oferuje turystom możliwość zobaczenia ponad 100 różnych makiet kościołów, świątyń i cerkwi, to takim miejscem jest Park Miniatur Świątyń (zwany też miniskansenem sakralnym) w Myczkowcach. To jednak tylko wierzchołek atrakcji, które czekają tutaj na turystów, bo w parku znajdują się także inne rzeczy warte zobaczenia i odwiedzenia tej niewielkiej miejscowości.

Powstanie Parku Miniatur

Uroczyste otwarcie specyficznego Parku Miniatur Świątyń nastąpiło 16 października 2007 roku i od tamtej pory miejsce to jest regularnie odwiedzane przez turystów. Rozlokowane jest na przestrzeni około jednego hektara, a kolorytu dodaje mu dziesięć niewielkich wzniesień, które eksponują ustawione na nich miniatury. Makiety wykonane są w skali 1:25 i świetnie oddającą nawet najmniejsze szczegóły architektoniczne. Centralnym punktem całej ekspozycji jest centralnie ulokowany pomnik Jana Pawła II, od którego rozchodzą się ścieżki w kierunku tematycznych wystaw: świątyń katolickich, prawosławnych i grekokatolickich z pogranicza polsko-słowacko-ukraińskiego.

Inne atrakcje

Oprócz tego w Parku Miniatur w Myczkowcach znajduje się kilka innych atrakcji, między innymi mini zoo. Jego mieszkańcy to głównie ptaki, osiołki, kozy, ale nie brakuje też danieli (pochodzących z krakowskiego zoo) czy koni, królików oraz saren. Ośrodek to także stadnina koni oraz powoli, ale sukcesywnie tworzony Ogród Biblijny, w którym prezentowana jest roślinność z terenów biblijnych będąca uzupełnieniem makiet obiektów znanych z kart Biblii – świątyni Salomona, Ogrodu Oliwnego itp.

Zwiedzanie

Park Miniatur Świątyń jest dostępny dla turystów odpłatnie w cenie 2 zł (dzieci) i 5 zł (dorośli), a zyski przeznaczane są na renowację i budowę nowych miniatur. Ośrodek działa przez cały rok, ale tereny parkowe dostępne są w godzinach 9:00-17:00, z wyjątkiem lipca i sierpnia, gdy otwarte są do godz. 19:00. Przejście całej trasy zajmuje około 40 minut, warto jednak zarezerwować znacznie więcej czasu, aby dokładnie przyjrzeć się miniaturom. W przypadku większych grup, najlepiej dokonać rezerwacji wcześniej.

Polecane obiekty w pobliżu Parku Miniatur Świątyń w Myczkowcach