Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Kamienia Leskiego w Lesku

Kamień Leski w Lesku

Okolice Bieszczad to cudowne miejsca, pełne pierwotnej przyrody, wspaniałej natury i niebywale pięknego krajobrazu. Pobyt w tym miejscu przez wielu zaliczany jest do najciekawszych nie tylko ze względu na obecność parku narodowego i licznych rezerwatów. Tu można wypocząć w komfortowych ośrodkach wypoczynkowych i podziwiać niecodzienne osobliwości natury. Jedną z nich jest Kamień Leski.

Wyjątkowy kamień

Kamień Leski znajduje się na trasie Lesko-Ustrzyki, położony jest w miejscowości Glinne. W pobliżu znajduje się znany kurort uzdrowiskowy Uherce Mineralne oraz koryto Sanu. Kamień Leski jest doskonale oznakowany toteż jego znalezienie nie powinno – przynieść zbyt wielu problemów. W pobliżu znajduje się parking oraz zaplecze gastronomiczne, w którym warto wypocząć po długiej wędrówce.

Ciekawostki

Kamień Leski to formacja skalna, której wysokość szacuje się na około 420 m. n.p.m. Oryginalne kształty piaskowca są wynikiem erozji atmosferycznej, choć nie bez znaczenia pozostawało wydobycie kamienia z tej skały w XIX wieku. Kamień ten jest bardzo ważnym elementem kultury regionu, który przeniknął do wielu płaszczyzn życia i tutejszego folkloru.

O powstaniu Kamienia Leskiego pisano wiersze oraz powieści. Przekazywano także legendy, te najbardziej znane opierają się na przekonaniu, że kształt formacji jest działaniem diabła, który chciał w tym miejscu zniszczyć chrześcijaństwo. Znana jest też legenda o zaklętej przez matkę córce, która zmieniła się w kamień. Każda z tych historii ma swój niepowtarzalny klimat i duże znaczenie dla miejscowej ludności. Chcąc poznać część z nich możemy przystanąć w okolicy góry, gdzie znajdują się tablice informacyjne i tablice z twórczością tak wielkich nazwisk jak choćby Aleksander Fredro, czy Stanisław Staszic.

Podróże po Bieszczadach i okolicach dostarczają wielu emocji, a zwiedzenie okolicy Kamienia Leskiego to niepowtarzalna okazja do poznania nie tylko wyjątkowo pięknej i oryginalnej natury, ale też poznania tradycji regionu, która dostępna jest w wielu wydaniach.

Polecane obiekty w pobliżu Kamienia Leskiego w Lesku