Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Święta Katarzyna - oferta noclegu w Świętej Katarzynie i okolice

Oglądasz Święta Katarzyna (Bodzentyn / kielecki / świętokrzyskie).
Czy chodziło Ci o:

Nocleg w Świętej Katarzynie

Jak na małą wioskę, jaką jest Święta Katarzyna mamy tu spory wybór noclegów. Najwięcej jest agroturystyk, rozlokowanych wzdłuż głównej drogi 752. Tutaj też znajdują się kwatery prywatne i zajazd. Jest to centrum miejscowości – z Muzeum Minerałów i Skamieniałości, Galerią Tajemnice Klejnotów czy kilkoma puntami gastronomicznymi. Bliżej Domu Zakonnego, kapliczki Żeromskiego i szlaku na Źródło św. Franciszka, osoby spragnione spokoju i większego komfortu znajdą pensjonat ze SPA i wellness oraz ośrodek wypoczynkowy. Turyści, którzy chcą być bliżej Zalewu Wilków, mogą wybrać nocleg w domku letniskowym czy agroturystyce na ul. Żeromskiego i Łysogórskiej (ok. 2 km od zbiornika). Jest też możliwość zakwaterowania w agroturystyce i kwaterze prywatnej w Krajnie Pierwszym przy Parku Rozrywki i Miniatur SabatKrajno, co jest dobrą opcją dla rodzin z dziećmi.

Święta Katarzyna – Świętokrzyskie

Na skraju Świętokrzyskiego Parku Narodowego, u podnóża najwyższego wzniesienia Gór Świętokrzyskich – Łysicy (612 m n.p.m.) leży miejscowość, w której według podań mieściła się pogańska świątynia. W średniowieczu osiedlali się tutaj pustelnicy, a w 1399 r. rycerz Wacławek w 1399 r. ufundował tu kościół Świętej Katarzyny, nadając tym samym nazwę całej wiosce. W XV w. w Świętej Katarzynie powstał tu nawet erem Bernardynów, a w XIX w. zakon męski został zastąpiony zgromadzeniem żeńskim – Bernardynkami. Obecnie to popularna turystyczna wioska w Świętokrzyskiem, dobra baza wypadowa do zwiedzania okolicznych gór, zabytków i atrakcji. Przez miejscowość przebiega droga 752. Święta Katarzyna leży w pobliżu Kielc (23 km), Skarżysko-Kamiennej (27 km) i Ostrowca Świętokrzyskiego (42 km).

Święta Katarzyna – wioska bernardynek i Żeromskiego

W wiosce mieści się zespół klasztorny bernardynek, który warto zobaczyć ze względu na renesansowy ogród klasztorny otoczony krużgankami i obraz Madonny z XVI w. W Świętej Katarzynie jest tu także kapliczka Żeromskiego, na której są wyryte podpisy pisarza i jego szkolnego kolegi. Warto zobaczyć Muzeum Minerałów i Skamieniałości z eksponatami nie tylko z Polski, ale i całego świata oraz z pracownią złotniczą. Gdy będziemy wybierać się na najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich, zwróćmy uwagę na kapliczkę św. Franciszka, obok której bije źródełko uznawane za uzdrawiające. Podczas wycieczki na Łysicę (612 m n.p.m.) czerwonym szlakiem im. Edmunda Massalskiego można dojść dalej na Święty Krzyż. Tam główną atrakcją jest klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z relikwiami drzewa Krzyża Świętego (na nim według tradycji zginął Chrystus) oraz piękne panoramy gór ze specjalnie przygotowanych platform widokowych. W okolicy wioski znajduje się też Park Rozrywki i Miniatur SabatKrajno ze stacją narciarską, która posiada najdłuższe trasy zjazdowe w centralnej Polsce. Wielbiciele wodnych rozrywek powinni natomiast wybrać się do Wilkowa, tam mieści się zalew z piaszczystą plażą, wypożyczalnią sprzętu pływającego i placem zabaw dla dzieci. Będąc w Świętej Katarzynie, warto sprawdzić czy w okolicznych Kielcach nie odbywa się jeden z licznych tam festiwali – np. Świętokrzyskie Dni Muzyki, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Sakralnej Anima Mundi czy Kielecki Festiwal Tańca.