Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Sabat Krajno Parku Rozrywki i Miniatur w Kielcach

Sabat Krajno Park Rozrywki i Miniatur w Kielcach

Kielce to miejsce magiczne, o bardzo bogatej historii, ciekawej przyrodzie oraz z wieloma legendarnymi miejscami. Są tu liczne kamieniołomy, rezerwaty przyrody, muzea, punkty widokowe i wzgórza. Jest też Łysica, u której stóp znajduje się duży ośrodek z atrakcjami turystycznymi – Park Rozrywki i Miniatur SabatKrajno. Znaleźć tu można nie tylko Park Miniatur czy urządzenia do zjazdu na linie, ale także stację narciarską z najdłuższymi w kraju trasami zjazdowymi.

Położenie

Park znajduje się na terenie miejscowości Krajno Zagórze niedaleko Kielc. Można tu dojechać z miasta autobusami linii 41 lub 47 albo skorzystać z usług prywatnych przewoźników. Dojazd samochodem również jest łatwy. Wystarczy kierować się na wschód trasą nr 74, a następnie w miejscowości Górno odbić na północ trasą 752. Po kilku chwilach dojedziemy do ośrodka, gdzie znajdują się także parkingi dla gości. W okolicy znajduje się również wiele pensjonatów i restauracji.

Atrakcje

Na terenie Parku Rozrywki i Miniatur SabatKrajno znaleźć można wiele ciekawych atrakcji. Jedną z nich jest Park Linowy, gdzie przybywa z każdym rokiem nowych, ciekawych tras do wspinaczki. Są tu zarówno trasy dla dzieci, dla początkujących i dla bardziej wymagających gości. Czasy przejść są różne, ale zazwyczaj wynoszą około 30-40 minut. Inną atrakcją, którą docenią najmłodsi jest Lunapark. Można tam zabawić się na skuterach, w bawialni czy skorzystać z dużej kuli do zorbingu, którą poruszać się można po basenie. Dostępne jest także połączenie bungee i trampoliny czy chociażby kino 6D. W zimie warto skorzystać z tutejszych tras narciarskich.

Park Miniatur

Ważnym punktem w ofercie całego parku rozrywki jest park miniatur, gdzie znajduje się mnóstwo modeli budynków z całego świata, z których większość wykonana została w skali 1:25. Są tu nie tylko cuda światowej architektury, ale także miejsca wytworzone przez naturę. Można oglądać m.in. Operę w Sydney, Krzywą Wieżę w Pizie czy Park Narodowy Yellowstone oraz wodospad Niagara. Część miniatur występuje w grupach tematycznych. Można więc w jednym miejscu oglądać Bliski Wschód, a w innym zabytki z Włoch.

Zwiedzanie

Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 10:00-17:00, sobota-niedziela 10:00-18:00. Punkty gastronomiczne otwarte dwie godziny po zamknięciu ośrodka.

Ceny zróżnicowane w zależności od sezonu i atrakcji. Dostępne są tańsze pakiety na kilka atrakcji oraz różne rodzaje biletów rodzinnych i grupowych. Szczegóły dotyczące atrakcji można poczytać na stronie http://sabatkrajno.pl/

Polecane obiekty w okolicy Sabat Krajno Parku Rozrywki i Miniatur w Kielcach