Aktywne kryteria wyszukiwania
Ostrowiec Świętokrzyski
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Ostrowiec Świętokrzyski - oferta noclegu w Ostrowcu Świętokrzyskim i okolice

  • 1

Oferta noclegów w Ostrowcu Świętokrzyskim

Baza noclegowa Ostrowca Świętokrzyskiego koncentruje się głównie w północno-wschodniej części miasta, którą wydziela droga krajowa nr 9 (Radom-Rzeszów). Dzięki temu, będąc tu przejazdem, nie trzeba tracić czasu na szukanie miejsc noclegowych w centrum. Co ważne, w większości przydrożnych obiektów noclegowych można także skorzystać z usług gastronomicznych. Podczas krajoznawczego pobytu w Ostrowcu Świętokrzyskim, najlepszym wyborem będą noclegi w dzielnicy Śródmieście - apartamenty przy ul. Okólnej znajdują się tuż obok Kolegiaty św. Michała Archanioła. Stąd blisko także do Parku Miejskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (zieleniec będący centralną częścią miasta, znajdziemy tu muszlę koncertową, plac zabaw, skatepark, alejki i urządzenia do ćwiczeń). To optymalne miejsce na nocleg dla rodzin z dziećmi. Ceny kwater w Ostrowcu Świętokrzyskim wahają się między 20 a 125 zł, lecz najbardziej kosztowne znajdziemy na terenach otaczających Śródmieście (os. Słoneczne, ul. Żeromskiego, ul. Kuźnia – 750 m od Galerii Ostrowiec i basenu), a także przy Rondzie Powstania Styczniowego (hotel 1 km od stacji PKP). Tanie kwatery w agroturystykach i pensjonatach znaleźć można na północno-wschodniej granicy miasta, wzdłuż trasy 754 (w kierunku Solca nad Wisłą przez Rezerwat Przyrody Krzemionki Opatowskie) oraz przy jego południowych obrzeżach (wieś Szewna i Bodzechów).

Ostrowiec Świętokrzyski – staropolski ośrodek przemysłu

Zabytkowa miejscowość w Świętokrzyskim z bogatą ofertą kulturalną. Miasto Miry Kubasińskiej, Jacka Podsiadło, Mirosława Baki oraz majora Legionów Polskich – Jerzego Dobrzańskiego, odznaczonego orderem Virtuti Militari. Corocznie odbywa się tutaj Festiwal Bluesowo–Rockowy im. Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień” dla upamiętnienia dorobku artystki związanej z Ostrowcem. Już od XVIII w. rozpoczął się intensywny rozwój przemysłu skoncentrowanego wokół Huty Ostrowiec – kombinatu metalurgicznego. Po II wojnie światowej nastąpił kolejny etap intensywnego rozwoju miasta – powstały nowe osiedla mieszkaniowe. Obecnie kombinat jest jedną z największych firm Europy Środkowo-Wschodniej. Ostrowiec Świętokrzyski zlokalizowany jest przy drodze krajowej nr 9 (Radom-Rzeszów), w pobliżu Łagowa (36 km), Sandomierza (45 km), Kielc (62 km) i Radomia (65 km), a także w odległości 107 km od Lublina.

Weekend pod znakiem krzemienia pasiastego

Zespół Pałacowo-Parkowy z dawnym zamkiem hrabiów Wielopolskich należących do polskiej magnaterii to największy zabytek Ostrowca Świętokrzyskiego. Obecnie mieści się tam Muzeum Historyczno-Archeologiczne. W rejestrze zabytków figuruje neobarokowa Kolegiata św. Michała Archanioła z początku XVII w. Codziennie w południe z wieży tej świątyni wygrywany jest hejnał miasta. W Ostrowcu przy ulicy Sandomierskiej znajduje się drewniany kościół w stylu zakopiańskim. Można tu zwiedzić również pozostałości żydowskiej nekropolii na kirkucie. Mieści się tam ok. 200 macew – w większości ofiar egzekucji dokonywanych w mieście podczas II wojny światowej. W Ostrowcu odbywa się Festiwal im. Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień”. Podczas lipcowego weekendu można posłuchać nie tylko amatorów wykonujących przeboje Kubasińskiej, ale również uznanych i popularnych zespołów muzycznych. Sportowym wydarzeniem dla całej rodziny jest MosirGutwinRun – cykl biegów, w których każdy może wziąć udział, bez względu na wiek. W pobliżu Ostrowca znajduje się Rezerwat Przyrody Krzemionki Opatowskie (10 km), gdzie archeolodzy zabezpieczyli neolityczne kopalnie krzemienia pasiastego eksploatowane w latach 3900-1600 p.n.e. a odkryte w 1922 r. przez prof. Jana Samsonowicza.



Strona korzysta z plików cookies w celu poprawy funkcjonowania serwisu. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.