Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Radom - oferta noclegu w Radomiu i okolice

  • 1

Gdzie znaleźć nocleg w Radomiu?

Noclegi w Radomiu, leżącym na skrzyżowaniu szlaków drogowych (północ-południe i wschód-zachód) będzie odpowiednim wyborem dla turystycznych podróży po Polsce, ale też biznesowych wyjazdów z koniecznością zanocowania w miejscu dobrze skomunikowanym z sąsiednimi województwami. Jadąc od strony Kielc, nocleg znajdziemy już na wysokości Szydłowca (30 km przed Radomiem). Wybierając kwatery przy drodze krajowej nr 12 (z Lublina), najbliżej jest do portu lotniczego Radom-Sadków, który oddalony jest od centrum miasta o 4 km. Graniczy on z dzielnicą Glinice, w obrębie której znajdziemy kilka hoteli otaczających dworzec kolejowy przy ul. Władysława Beliny-Prażmowskiego. Sąsiaduje ona ze Śródmieściem, którego południowo-wschodnia część oferuje najdroższe noclegi (ceny do 160 zł). Znajdziemy tu hotel tuż przy Rogatce Lubelskiej (ul. Słowackiego) oraz przy stadionie (ul. Narutowicza). Noclegi otaczające ścisły rynek charakteryzują przystępne ceny (kwatery prywatne), a ich wybór pozwoli mieć w zasięgu ok. 300-500 m zabytkową zabudowę centrum (Brama Krakowska, kościół Jana Chrziciela, Zamek Królewski – na szlaku turystycznym „Zabytki Radomia”). W spokojnej północno-zachodniej części Radomia (dzielnica Kaptur skomunikowana z centrum miasta przez 3 linie autobusowe) zanocujemy w hotelach otaczających Stary Ogród (nad rzeką Mleczną).

Radom – Mazowieckie Szlaki

Rad dom bym tutaj zbudował – takie słowa miał wypowiedzieć młodzieniec, który według legendy trafił do wioski i oczarowany jej pięknem postanowił wybudować gród Radom. Miasto z historią sięgającą VIII w., z zabytkową zabudową centrum, w którym ważniejsze budowle datowane są na okres średniowiecza. Obecnie Radom to miasto silnie uprzemysłowione - przoduje w produkcji broni, obuwia, maszyn do szycia. Siedziba Polskiej Grupy Zbrojeniowej, fabryki tytoniu czy wytwórni sprzętu elektronicznego. Miasto to także ośrodek edukacji, kultury i turystyki, z wieloma ciekawymi wydarzeniami kulturalnymi i siedzibą 10 szkół wyższych. Radom leży przy skrzyżowaniu trzech dróg międzynarodowych – nr S7, 9 oraz S12. Na obrzeżach miasta znajduje się również port lotniczy Radom-Sadków, który obsługuje loty krajowe i zagraniczne. Większe miejscowości leżące w pobliżu to Warszawa (100 km), Lublin (120 km) oraz Łódź (170 km).

Radom – miasto symbolisty Jacka Malczewskiego i filozofa Leszka Kołakowskiego

Radom jest dawnym miastem królewskim, w którym zachował się historyczny, średniowieczny podział urbanistyczny. Dzięki temu można zobaczyć tu kolejne style architektoniczne, od najwcześniejszych XIII-wiecznych aż po dzielnice powstałe w XIX i XX w. Jednym z najważniejszych zabytków jest Grodzisko Piotrówka, którego początki datowane są na X w. Podczas archeologicznych badań odkryto tam wiele przedmiotów historycznych, które można zobaczyć w Muzeum Jacka Malczewskiego. O królewskiej przynależności Radomia przypominają fragmenty dawnego Zamku Królewskiego. Sakralnymi perełkami miasta są kościół farny św. Jana Chrzciciela i zespół klasztorny bernardynów. Zwiedzając miasto warto zwrócić uwagę na barokowe domy, monumentalne kamienice i historyczne place. Z ziemi radomskiej wywodzi się wielu polskich poetów, muzyków i artystów, wśród nich są: Jan Kochanowski, Leszek Kołakowski (filozof), Małgorzata Foremniak (aktorka), Jerzy Połomski (piosenkarz) czy Artur Gadowski (zespół IRA), a to tylko niektóre nazwiska. Miasto jest organizatorem wielu imprez i wydarzeń kulturalnych. Największą imprezą w mieście jest Radom Air Show - odbywające się co dwa lata międzynarodowe pokazy lotnicze. W mieście mają miejsce również festiwale takie jak Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski oraz Radomski Festiwal Jazzowy, które są kulturową wizytówką miasta. W pobliżu Radomia warto zobaczyć Czarnolas (45 km), gdzie znajduje się Muzeum Jana Kochanowskiego.