Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Kozienice - oferta noclegu w Kozienicach i okolice

 • 1

Nocleg w Kozienicach

Kozienice to ciekawe miejsce, które warto poznać bliżej zatrzymując się tu na nocleg. W mieście działa wiele dużych zakładów przemysłowych, z czego każdy zatrudnia po kilkaset osób. Dlatego też w Koziencach znajdziemy wiele kwater pracowniczych, prywatnych i mieszkania do wynajęcia. Mało tu hoteli czy willi, nie znajdziemy też apartamentów. Kwatery pracownicze mieszczą się, począwszy od ul. Polnej II aż do Dębowej, z czego najwięcej ich jest w centrum, między ul. Maciejowicką a Hamernicką. W tym rejonie mogą też szukać kwater turyści, którzy przyjeżdżają do miasta, by pozwiedzać - w pobliżu ul. Lubelskiej, blisko Muzeum Regionalnego i pałacowego parku mieszczą się kwatery prywatne. Przy Jeziorze Kozienickim zlokalizowany jest także ośrodek wypoczynkowy, z którego mogą skorzystać osoby, chcące skorzystać z uroków zalewu. Wiele kwater prywatnych i pracowniczych jest też w okolicznym Łuczynowie.

Kozienice – Mazowieckie skarby

Miejsce polowań króla Władysława Jagiełły, dla którego zapewne wzniesiono drewniany Dwór Myśliwski, oraz miejsce urodzenia króla Zygmunta I Starego. Na pamiątkę narodzin w Kozienicach powstał pomnik-kolumna w 1518 r. - dziś najstarszy świecki pomnik w kraju. Kozienice leżą na Mazowszu nad rzeką Zagożdżonką. Współcześnie Kozienice stają się ośrodkiem turystycznym i wypoczynkowym. Choć nadal miasto to ważny ośrodek przemysłowy związany z działającą tutaj Elektrownią Kozienice oraz innymi zakładami produkcyjnymi (spożywczymi, mleczarskimi, biurowymi). Miasto leży przy drogach krajowych nr 48 i 79, w odległości 37 km od Radomia i 93 km od Warszawy.

Puszcza Kozienicka i Jezioro Kozienickie – atrakcje w mieście królów

Miasto ulokowane w 1326 r. na prawie magdeburskim to miejsce wielu ciekawych zabytków, a także tereny o wyjątkowych walorach przyrodniczych. Oprócz pamiątkowego dworu Władysława Jagiełły i obelisku Zygmunta I Starego, istnieje tu XVIII-wieczny zespół pałacowy Stanisława Augusta Poniatowskiego, odbudowany po wojennych zawieruchach w stylu neorenesansowym z basenem w kształcie czworoliścia. Aktualnie jest to siedziba Muzeum Regionalnego, do którego warto wstąpić by poznać ekspozycję na temat Puszczy Kozienickiej w epoce żelaza oraz bartnictwa i pszczelarstwa na tych terenach. Warto także zobaczyć kuźnię z czasów stanisławowskich czy kościół Świętego Krzyża z XVII w. Miłośnicy przyrody powinni udać się na przechadzkę po Puszczy Kozienickiej, na terenie której wytyczono ścieżki dydaktyczne – np. „Królewskie Źródła” czy „Miodne”, liczne szlaki piesze, prowadzące do Warki, Janowca czy Garbatki-Letniska oraz liczne szlaki rowerowe (jest ich tutaj aż 17). Można także udać się nad Jezioro Kozienickie, gdzie wyznaczone jest kąpielisko dla dzieci i dorosłych. Nad akwenem zlokalizowana jest także muszla koncertowa, w której odbywa się Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Bogusława Klimczuka. Do ciekawych imprez w Kozienicach zalicza się także Festiwal Folkobranie czy Rajd „Wiosna w Puszczy Kozienickiej”.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Kozienicach

 • Która oferta w Kozienicach ma najlepsze opinie?

  Największym uznaniem wśród gości cieszy się agroturystyka "Gospodarstwo Agroturystyczne Małgorzata Sztobryn".
 • Który hotel w Kozienicach ma najwięcej miejsc noclegowych?

  Najwięcej miejsc w Kozienicach oferuje ośrodek wypoczynkowy "Ośrodek Sportu i Rekreacji". Umożliwia zakwaterowanie 365 osób.
 • Który nocleg w Kozienicach znajduje się najbliżej centrum?

  Najbliżej centrum Kozienic znajduje się kwatera pracownicza "Noclegi Pracownicze Radomska".
 • Ile propozycji noclegów znajdę w Kozienicach?

  Kozienice to miasto w którym znajdziesz około 51 noclegów.
 • Gdzie w Kozienicach znajdę najtańszy nocleg?

  Najniższe ceny w Kozienicach ma domek kempingowy "Agrotartak". Przenocujesz tam już za jedyne 15 złotych.