Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Kozienice - oferta noclegu w Kozienicach i okolice

  • 1

Nocleg w Kozienicach

Kozienice to ciekawe miejsce, które warto poznać bliżej zatrzymując się tu na nocleg. W mieście działa wiele dużych zakładów przemysłowych, z czego każdy zatrudnia po kilkaset osób. Dlatego też w Koziencach znajdziemy wiele kwater pracowniczych, prywatnych i mieszkania do wynajęcia. Mało tu hoteli czy willi, nie znajdziemy też apartamentów. Kwatery pracownicze mieszczą się, począwszy od ul. Polnej II aż do Dębowej, z czego najwięcej ich jest w centrum, między ul. Maciejowicką a Hamernicką. W tym rejonie mogą też szukać kwater turyści, którzy przyjeżdżają do miasta, by pozwiedzać - w pobliżu ul. Lubelskiej, blisko Muzeum Regionalnego i pałacowego parku mieszczą się kwatery prywatne. Przy Jeziorze Kozienickim zlokalizowany jest także ośrodek wypoczynkowy, z którego mogą skorzystać osoby, chcące skorzystać z uroków zalewu. Wiele kwater prywatnych i pracowniczych jest też w okolicznym Łuczynowie.

Kozienice – Mazowieckie skarby

Miejsce polowań króla Władysława Jagiełły, dla którego zapewne wzniesiono drewniany Dwór Myśliwski, oraz miejsce urodzenia króla Zygmunta I Starego. Na pamiątkę narodzin w Kozienicach powstał pomnik-kolumna w 1518 r. - dziś najstarszy świecki pomnik w kraju. Kozienice leżą na Mazowszu nad rzeką Zagożdżonką. Współcześnie Kozienice stają się ośrodkiem turystycznym i wypoczynkowym. Choć nadal miasto to ważny ośrodek przemysłowy związany z działającą tutaj Elektrownią Kozienice oraz innymi zakładami produkcyjnymi (spożywczymi, mleczarskimi, biurowymi). Miasto leży przy drogach krajowych nr 48 i 79, w odległości 37 km od Radomia i 93 km od Warszawy.

Puszcza Kozienicka i Jezioro Kozienickie – atrakcje w mieście królów

Miasto ulokowane w 1326 r. na prawie magdeburskim to miejsce wielu ciekawych zabytków, a także tereny o wyjątkowych walorach przyrodniczych. Oprócz pamiątkowego dworu Władysława Jagiełły i obelisku Zygmunta I Starego, istnieje tu XVIII-wieczny zespół pałacowy Stanisława Augusta Poniatowskiego, odbudowany po wojennych zawieruchach w stylu neorenesansowym z basenem w kształcie czworoliścia. Aktualnie jest to siedziba Muzeum Regionalnego, do którego warto wstąpić by poznać ekspozycję na temat Puszczy Kozienickiej w epoce żelaza oraz bartnictwa i pszczelarstwa na tych terenach. Warto także zobaczyć kuźnię z czasów stanisławowskich czy kościół Świętego Krzyża z XVII w. Miłośnicy przyrody powinni udać się na przechadzkę po Puszczy Kozienickiej, na terenie której wytyczono ścieżki dydaktyczne – np. „Królewskie Źródła” czy „Miodne”, liczne szlaki piesze, prowadzące do Warki, Janowca czy Garbatki-Letniska oraz liczne szlaki rowerowe (jest ich tutaj aż 17). Można także udać się nad Jezioro Kozienickie, gdzie wyznaczone jest kąpielisko dla dzieci i dorosłych. Nad akwenem zlokalizowana jest także muszla koncertowa, w której odbywa się Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Bogusława Klimczuka. Do ciekawych imprez w Kozienicach zalicza się także Festiwal Folkobranie czy Rajd „Wiosna w Puszczy Kozienickiej”.