Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Muzeum Jana Kasprowicza w Zakopanem

Muzeum Jana Kasprowicza w Zakopanem

Słynna zimowa stolica kraju, czyli Zakopane kryje wiele ciekawych miejsc. Miejscem, do którego warto się udać jest Muzeum Jana Kasprowicza. Znajduje się ono pod adresem Harenda 12a. Należy kierować się drogą z Zakopanego do Poronina. W okolicy znajdują się znaki prowadzące do muzeum, a niedaleko budynku zlokalizowany jest mały parking. Samo wejście nie jest zbyt widoczne, dlatego też należy wypatrywać małej murowanej bramki z wieżyczką.

W muzeum

W miejscu tym zamieszkiwała poeta Jan Kasprowicz. Willę odkupił od angielskiej malarki Winnifred Cooper w roku 1923. Mieszkał tutaj zaledwie trzy lata, jednak zdążył w tym czasie stworzyć wiersze z cyklu „Mój Świat”. Od roku 1950 zaczęło funkcjonować muzeum, które cały czas jest pod opieką Stowarzyszenia Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza. Wejście prowadzi przez ganek i odkrytą werandę, która w okresie letnim jest ozdabiana ulubionymi kwiatami Kasprowicza – nasturcjami.

Bogate wnętrze

W środku zobaczyć można z pozoru zwykłe pomieszczenia: salonik, pokój stołowy, sypialnię oraz letnia galerię na tyłach domu. To w nich zgromadzone zostały rodzinne pamiątki, meble, obrazy, fotografie i książki. Co ciekawe, mieszkanie zostało zachowane dokładnie w takim stanie, w jakim przekazała je wdowa po Kasprowiczu – Maria. Podziwiać można m. in. portrety małżonków namalowane przez samego Stanisława Ignacego Witkiewicza. Obok willi z inicjatywy Marii powstało mauzoleum, do którego przeniesiono prochy zmarłego artysty.

Najważniejsze informacje dla zwiedzających

Muzeum otwarte jest od 1 kwietnia – do 30 października wtorek – piątek w godz. 9.00 – 16.00, sobota i niedziela: w godz. 9.30 – 15.30. W okresie od 1 listopada – 30 marca wtorek – niedziela w godz. 10.15 – 15.15. Należy pamiętać, że w poniedziałki muzeum jest zamknięte. Cena biletu normalnego wynosi 6 zł, ulgowego 5 zł, rodzinnego 5 zł (min. 3 os).

Wszystkie przydatne informacje o działalności muzeum można znaleźć pod adresem www.harenda.com.pl

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Jana Kasprowicza w Zakopanem