Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Brama Krakowska w Lublinie

Noclegi w okolicy Bramy Krakowskiej w Lublinie

Brama Krakowska w Lublinie

Lublin to miasto położone w południowo - wschodniej Polsce, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów. Do pobytu w tych okolicach zachęcają nie tylko wyjątkowe zabytki, ale także szczególny klimat, który panuje w tym mieście. Szczególnie w okresie letnim organizowanych jest tu wiele wydarzeń, przede wszystkim o charakterze kulturalnym. Jedną z wizytówek miasta jest Brama Krakowska.

Prawdziwy symbol miasta

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Lublina jest Brama Krakowska. Jest to pochodząca z XIV w. brama o charakterze gotyckim, która stanowiła część murów miejskich. W XVIII w. nabrała cech barokowych. Brama jest położona na placu Łokietka, ale każdy turysta bez trudu ją odnajdzie. Jest ona zlokalizowana mniej więcej w połowie Starego Miasta, pomiędzy charakterystycznym deptakiem a Krakowskim Przedmieściem.

Muzeum

Obecnie znajduje się tu Muzeum Historii Miasta Lublina (jest to oddział Muzeum Lubelskiego). Muzeum jest podzielone na kilka kondygnacji. Znaleźć tu można eksponaty pochodzące zarówno z VI w., jak i z okresu II Wojny Światowej. Każda kondygnacja została przydzielona innym zbiorom. Chociaż zwiedzanie Muzeum Historii Miasta Lublina dla niektórych może być dość męczące - do Muzeum prowadzą kręte schody, to jednak warto wspiąć się na najwyższą kondygnację. Można stąd podziwiać wspaniałą panoramę miasta.

Ceny biletów i godziny otwarcia

Bramę Krakowską z zewnątrz można zwiedzać o dowolnej porze dnia i nocy. Wstęp do Muzeum Historii Lublina kosztuje około 5 zł, w zależności od stosowanych ulg. Istnieje możliwość zorganizowania wycieczki z przewodnikiem, jak i wprowadzenia grup zorganizowanych. Szczegółowe informacje o możliwości zwiedzania Muzeum Historii Miasta Lublina znajdującego się we wnętrzu Bramy Krakowskiej można znaleźć na oficjalnej stronie muzeum: http://www.muzeumlubelskie.pl/Muzeum_Historii_Miasta_Lublina-1-277-35.html.

Od 2004 r prowadzony jest tam remont, który sprawia, że godziny otwarcia Muzeum ulegają zmianie. Na internetowej stronie Muzeum Lubelskiego można znaleźć nie tylko informacje o otwarciu Bramy Krakowskiej, ale także i o odbywających się w jej pobliżu wydarzeniach kulturalnych.

Polecane obiekty w okolicy Bramy Krakowskiej w Lublinie