Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Lodowego źrodła w Kościelisku

Lodowe źródło w Kościelisku

Dolina Kościeliska w Tatrach obfituje w mnogość atrakcji przyrodniczych, które czynią ją wyjątkowo unikatową nawet na skalę całego kraju. Oprócz znajdującej się tu jedynej udostępnionej turystycznie jaskini w Tatrach, Dolina Kościeliska to również możliwość zobaczenia bardzo uroczego i ładnego Lodowego Źródełka.

Droga nad źródełko

Trasa jest banalnie prosta i nie wymaga znacznego schodzenia z głównego szlaku wiodącego przez Dolinę Kościeliską. Lodowe Źródło znajduje się tuż przy szlaku zmierzającym do Jaskini Mroźnej, a dokładnie tuż przy jej wyjściu. Przejście z Kir zajmuje nie więcej niż 40 minut, natomiast źródełko od schroniska w Kościelisku dzieli około godzina marszu. Dodatkowo tuż obok odchodzą dwa inne szlaki piesze, dlatego Lodowe Źródło jest bardzo często wykorzystywane jako miejsce postojowe oraz punkt orientacyjny.

Z pozoru Lodowe Źródełko nie różni się niczym od wielu innych górskich źródeł, gdzie również przez cały rok płynie woda o bardzo niskiej temperaturze. Unikatowość Lodowego Źródełka polega natomiast na jego położeniu: nisko w dolinie górskiej oraz tworzenie przez nie – bardzo małego jak na rozmiary takiego źródła – rozlewiska. Dodatkowo o uroku tego miejsca świadczy cała turystyczna oprawa przygotowana w jego otoczeniu. Drewniany pomost pozwala na swobodną i nieograniczoną obserwację całego źródła – widok jest niezwykły, woda wypływa bowiem bezpośrednio spod ziemi, a prócz tego zachowuje się dość nietypowo. Nie płynie bowiem w jednym kierunku, ale rozdziela się na dwa, z których każdy po kilkunastu metrach wpada do większego Kościeliskiego Potoku.

Malowniczy zakątek

Lodowe Źródło w Dolinie Kościeliskiej to miejsce wyjątkowo lubiane przez turystów. Idealne do zrobienia pamiątkowego zdjęcia oraz odkrycia wewnętrznej magii gór. Piękne otoczenie i wspaniała atmosfera nieprzystępnej przyrody sprawiają, że do źródełka rokrocznie przybywają dziesiątki tysięcy turystów. Woda jest przejrzysta i czysta, nadaje się do picia, jednak ze względu bezpieczeństwa schodzenie z mostu obserwacyjnego, aby jej trochę nabrać w butelkę lub się napić, jest surowo zabronione. Nie ma osobnego wejścia na szlak do źródełka, dlatego można go niego dotrzeć na bilecie wstępu do całej Doliny Kościeliskiej.

Polecane obiekty w okolicy Lodowego źrodła w Kościelisku