Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Krupówki

Noclegi w okolicy Krupówek

Krupówki

Krupówki to najbardziej znana i najczęściej odwiedzana przez turystów ulica Zakopanego. Jest to główny, słynny deptak tego miasta, po którym zawsze spaceruje wielu turystów zwiedzających liczne atrakcje i ciekawostki. Ulica przebiega przez centrum Zakopanego i liczy sobie 1100 m, dodatkowo warto wiedzieć, że Krupówki są wyłączone z ruchu ulicznego dlatego turyści mogą spokojnie spacerować.

Historia ulicy

Historia Krupówek i nazwa tego popularnego deptaka pochodzi od znajdującej się w jego centralnej części polany Krupówki, pozostającej własnością rodziny Krupowskich lub Krupów. Osoby lubiące historię mogą odwiedzić znajdujące się przy Krupówkach Muzeum Tatrzańskie im. Dr Tytusa Chałubińskiego, w którym znajdują się piękne zbiory etnograficzne, wystawy przyrodnicze i geologiczne.

Atrakcje i ciekawe miejsca

Atrakcją Krupówek są zlokalizowane tam liczne lokale, restauracje, drewniane góralskie knajpy czy liczne sklepy. W restauracjach możemy skosztować regionalnych potraw i odpocząć po ciężkim dniu chodzenia po górach. Na słynnym deptaku możemy też spotkać dorożki, którymi możemy przejechać się z całą rodziną czy liczne miejsca w których możemy kupić między innymi oscypki, góralskie ciupagi czy inne drobiazgi przypominające nam o Zakopanym. Jest to idealne miejsce gdzie możemy się zaopatrzyć w pamiątki i regionalne wyroby. Turyści mogą zrobić zdjęcie z misiem na pamiątkę czy ręcznie malowany portret. Atrakcją jest też mieszczący się tam Dom do góry nogami, który swoim wyglądem wzbudza podziw i ciekawość podróżnych. W sezonie zawsze jest tu tłoczno i gwarno, poza sezonem jest mniej ludzi, ale dzięki temu lepiej możemy podziwiać architekturę otaczających Krupówki domów i lokali.

Krupówki warto odwiedzić będąc w Zakopanym zwłaszcza, że to piękne miejsce jest dla nas dostępne całkowicie za darmo, jedynie pieniądze możemy stracić w znajdujących się tam sklepach i restauracjach. Wieczorem możemy posiedzieć w lokalu i posłuchać góralskiej muzyki a nawet potańczyć w rytm piosenek. Czasami możemy posłuchać także opowieści rodowitych górali i porozmawiać z nimi o ich tradycjach i życiu. Tak więc każdy powinien przejść się przez tą ulicę i poznać to centrum kulturalne i handlowe Zakopanego.

Polecane obiekty w okolicy Krupówek