Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Kościoła Św. Kazimierza Królewicza w Kościelisku

Kościół Św. Kazimierza Królewicza w Kościelisku

Jednym z piękniejszych zakątków Polski jest Kościelisko – wieś położona w Tatrach w ścisłym sąsiedztwie z Zakopanem. Jest to miejsce przeznaczone dla każdego, kto chce odpocząć od miejskiego zgiełku. Jest to miejsce, które przyciąga swoimi atrakcjami i zabytkami. Jednym z najbardziej znanych zabytków Kościeliska jest Kościół św. Kazimierza Królewicza.

Charakterystyka świątyni

Kościół pw. Kazimierza Królewicza powstał za sprawą powiększającej się liczby mieszkańców i turystów w tym regionie. Jego powstanie zainicjował ksiądz Kazimierz Kaszelewski, który powołał specjalny komitet budowy kościoła. Już w 1908 roku rozpoczęto gromadzenie odpowiednich materiałów do budowy kościoła. Sam teren, czyli grunt został ofiarowany przez rodzinę Jana i Jędrzeja Pitonów. Materiały drewniane zaś w dużej mierze ofiarował hrabia Władysław Zamoyski. Budowę kościoła zakończono w 1914 roku. Jednak nie długo cieszyli się mieszkańcy swoim kościołem, ponieważ już dwa lata później został on zarekwirowany przez wojska austriackie w celach wojennych.

Wnętrze świątyni

Kościół pw. Kazimierza Królewicza charakteryzuje sie wieloma witrażami, a w samym ołtarzu można dostrzec postać samego Kazimierza Królewicza. Ołtarz wykonany w stylu zakopiańskim. W sąsiedztwie kościoła można zauważyć przykościelny cmentarz, do którego prowadzi brama. Poświęcenie kościoła odbyło się w 1916 roku.

Godziny otwarcia

Ze względu na to, że Kościół wykonany jest w całości w konstrukcji drewnianej nie jest on ogólnie dopuszczony do zwiedzania przez turystów. W godzinach poza mszami można go podziwiać tylko z zewnątrz. Wnętrze kościoła można dyskretnie obejrzeć podczas uczestnictwa we mszy świętej. Odbywają się one w dni powszednie o godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00, natomiast w niedzielę o godz. 7:00 i 18:00.

Bardziej szczegółowe informacje do poczytania na stronie internetowej parafii: http://www.koscielisko.wiara.org.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Kościoła Św. Kazimierza Królewicza w Kościelisku