Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Geoparku - Centrum Geoedukacji w Kielcach

Geopark - Centrum Geoedukacji w Kielcach

Miejscem, które koniecznie trzeba zwiedzić podczas pobytu w Kielcach w województwie świętokrzyskim jest Geopark, który z pewnością zainteresuje dorosłych i dzieci. Częścią Geoparku jest Centrum Geoedukacji, które znajduje się w Rezerwacie Wietrznia, na trasie Świętokrzyskiego Szlaku Archeo-Geologicznego.

Oferta Centrum Geoedukacji

Miejsce to z pewnością jest niezwykłe. Na zwiedzających czekają tu wystawy stałe i wystawy czasowe. Wystawą stałą jest Galeria Ziemi – przedstawiana w postaci Dewońskiej Opowieści i Procesów Geologicznych. Wystawę tą najlepiej zwiedzić z przewodnikiem, wówczas nie umknie nam żadna istotna informacja. Niezwykłe okazy geologiczne pochodzące z zamierzchłych czasów, ciekawie przedstawiony wpływ wieków na rozwijanie się cywilizacji, to tylko nie liczne atrakcje tej wystawy.

Wyjątkową atrakcją tego miejsca jest też Kapsuła 5D, czyli 5 wymiarowe kino. To wspaniała przygoda dla dzieci i dorosłych, dzięki której mogą się oni przenieść do wnętrza ziemi, zbadać wulkan, czy zachłysnąć się morską bryzą, wyśmienicie się przy tym bawiąc i przeżywając niesamowite emocje. A to wszystko dzięki nowoczesnych technologiom i ciekawym efektom specjalnym. Każdy może z takiej atrakcji skorzystać i w ciekawy sposób poznać tajniki geologiczne ziemi.

Oferta dodatkowa

Centrum Geoedukacji przygotowało też ofertę specjalną, głównie skierowaną do szkół i przedszkoli, ale także do zorganizowanych grup dorosłych lub niewidomych. W ofercie są specjalne warsztaty, prowadzone przez wykwalifikowanych wykładowców, którzy w prosty i łatwo przyswajalny sposób, pokazują historię naszej ziemi z punktu widzenia geologicznego. W Centrum prowadzony jest również Klub Miłośników Geologii, na łamach którego często organizowane są różne konkursy z wiedzy o geologii.

Zwiedzanie

Godziny otwarcia:

  • poniedziałki nieczynne
  • od 15.04-14.10 (sezon letni) – wtorek-piątek 10:00-17:00, sobota-niedziela 12:00-18:00
  • od 15.10-14.04 (sezon zimowy) – wtorek-piątek 10:00-16:00, sobota-niedziela 11:00-16:00

Wstęp jest bezpłatny, w bardziej szczegółowe informacje można poczytać na http://centrum-geoedukacji.pl/

Polecane obiekty w okolicy Geoparku - Centrum Geoedukacji w Kielcach