Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Miejska Kolej Linowa w Karpaczu

Noclegi w pobliżu Miejskiej Kolei Linowej w Karpaczu

Miejska Kolej Linowa w Karpaczu

Miejska kolej jest jedną z największych atrakcji Karpacza, choć ma już ponad 50 lat. Można z niej korzystać o każdej porze roku. Początkowo służyła wyłącznie do szybszego zdobycia masywu Śnieżki, obecnie jest ułatwieniem dla narciarzy. W sezonie 2017/2018 została zmodernizowana i unowocześniona.

Charakterystyka kolejki

Kolejka ma długość ponad 2 kilometrów. Różnica wzniesień między dolną a górną stacją to 530 metrów. Kolejka w ciągu godziny może zabrać latem 650 osób, natomiast zimą aż 1,2 tys. osób. Miejską Kolejką Liniową w Karpaczu można wjechać na 1375 m n.p.m. Z tego poziomu już każdy bez problemu może przespacerować się do Domu Śląskiego lub na Śnieżkę. Kolejka powstała w 1959 roku i miała ułatwiać, dostanie się na Śnieżkę. Po przeprowadzonym remoncie wjazd na górę trwa około 6 minut.

W zależności od pory roku

W czasie zimy kolejka służy głównie narciarzom. Niewielu jest turystów, którzy przy tych warunkach pogodowych wybierałoby się pieszo w góry. Wtedy kolejka zmienia się w wyciąg narciarski Kopa. Po przeprowadzonej modernizacji krzesełkową kolej Zbyszek zastąpił nowoczesny i dużo szybszy wyciąg kanapowy dla 4 osób, posiadający także 2 specjalne gondole dla osób niepełnosprawnych. Zimą w budynku wyciągu funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu zimowego oraz szkoła narciarska. Nartostrady mają bardzo różny stopień trudności, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego do swoich możliwości.

Natomiast w lato kolejka skraca drogę na Śnieżkę o mniej więcej 2 i pół godziny. Na szczyt można się dostać już w godzinę. Podczas wjazdu na górę można podziwiać piękne widoki. Świat z góry wygląda zupełnie inaczej.

Ceny za przejazd w lecie i zimie

W sezonie letnim wjazd normalny kosztuje 45 zł, a ulgowy 30 zł. Normalny wjazd i zjazd kosztuje 50 zł, a ulgowy 35 zł, zjazd normalny i ulgowy kosztują 20 zł. Grupy szkolne powyżej 15 osób w wieku do 18 lat za normalny wjazd zapłacą 25 zł, a za bilet w obie strony 30 zł. Przewodnicy Sudeccy, którzy prowadzą grupy, muszą wykupić bilet za 6 zł. Bilet bagażowy kosztuje 15 zł.

Natomiast w zimie po zakupie karnetu narciarskiego można korzystać z kolei linowej 4-osobowej „ZBYSZEK”, wyciągu narciarskiego typu Poma „EURO” (nartostrada dla średnio zaawansowanych), wyciągu narciarskiego typu Poma „JAN” (nartostrada dla początkujących), wyciągu orczykowego 2-osobowego „GROSIK” (nartostrada dla dobrze jeżdżących narciarzy), kolei linowej 2-osobowej „LICZYKRUPA” (nartostrada przystosowana dla dzieci i początkujących), wyciągu taśmowego dla początkujących „KUBUSIOWY” o długości 50 m oraz wyciągu orczykowego „ZŁOTÓWKA”. Karnet 1 dniowy od rozpoczęcia sezonu narciarskiego do początku marca kosztuje 80 zł, a ulgowy 60 zł. Karnet 3 godzinny to wydatek 60 zł lub 50 złotych w przypadku biletu ulgowego. Pojedynczy wjazd kolejką Liczykrupa dla narciarzy to koszt 10 zł.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: http://kopa.com.pl

Polecane obiekty w pobliżu Miejskiej Kolei Linowej w Karpaczu


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!