Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Western City w Karpaczu

Western City w Karpaczu

Karpackie Western City powstało w rocznicę Amerykańskiej Deklaracji Niepodległości, 4 lipca 1998 roku. Miasteczko obejmuje ok. 65 hektarów, w tym rozległe pastwiska przeznaczone dla koni i bydła. To interesujące miejsce, które warto choćby na krótko odwiedzić.

Miasteczko z Dzikiego Zachodu

Western City to park rozrywki, który jest odwzorowaniem kowbojskiego miasteczka. W parku znajdują się drewniane budynki wzorowane na oryginalnych zabudowaniach Dzikiego Zachodu. Nie zabrakło także Saloonu położonego w centrum miasta, a także biura Szeryfa, Poczty i Sklepu Kolonialnego. Codziennie odbywają się tu widowiskowe strzelaniny, kiedy złodzieje napadają na bank. W południe mają miejsce pojedynki rewolwerowców. Na ulicach miasteczka można zobaczyć oryginalne stroje - skórzane kapelusze, spodnie do jazdy konnej, kabury, długie suknie z gorsetami.

Atrakcje Western City

Na gości odwiedzających Western City czeka wiele różnych atrakcji takich jak strzelanie z indiańskiego łuku, rzucanie włócznią i nożem do celu, wspinaczka na Pal Męczarni znajdujący się w centrum miasta. Dla dzieci przygotowano kolejkę, która jeździ po torze wokół miasta. Dorośli mogą w tym czasie potrenować rzucanie prawdziwym lassem. Na terenie miasteczka znajduje się także strzelnica, gdzie można strzelać z winchesterów, rewolwerów, wiatrówek i westernowych koltów.

W miasteczku odbywa się wiele imprez, zawodów i festynów. Obok miasteczka znajduje się Gold City, gdzie można zobaczyć, jak niegdyś płukano złoto. W Gold City odtworzono oryginalne płuczki i co roku mają tutaj miejsce Mistrzostwa w Płukaniu Złota. W Western City znajduje się także indiańskie miasteczko, gdzie odbywają się pokazy tańców indiańskich, a goście mogą przepłynąć się prawdziwym canoe.

Stadnina koni

Stadnina Western City liczy około 40 koni, w większości rasy American Quarter Horse, która wywodzi się z Dzikiego Zachodu. Niegdyś były wykorzystywane do pracy przy bydle, obecnie w Western City służą przede wszystkim od treningów jazdy konnej w stylu western. Dorośli i dzieci mogą jeździć konno. Organizowane są również konne wycieczki po pięknej okolicy położonej w Karkonoszach.

Zwiedzanie

Godziny otwarcia: 10:00-18:00. Ceny biletów: normalny 16 zł, ulgowy 14zł. Szczegółów można szukać pod adresem www: http://www.western.com.pl/

Polecane obiekty w okolicy Western City w Karpaczu