Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Parku Bajek w Karpaczu

Park Bajek w Karpaczu

Park Bajek w Karpaczu został przygotowany z myślą o zapewnieniu rozrywki najmłodszym. Atrakcje na świeżym powietrzu zapewniają wielogodzinną zabawę dla dzieci w różnym wieku. Na terenie parku znajdują się bajkowe chatki, plac zabaw, tor pontonowy, gabloty edukacyjne oraz pensjonat i bar. Park zlokalizowany jest pod adresem Wilcza 2.

Bajkowe atrakcje

W Parku Bajek przygotowano leśne ścieżki, przy których znajdują się kolorowe, bajkowe chatki. Każda z chatek reprezentuje inną historię. Goście parku mogą zobaczyć między innymi takie bajki jak "Calineczka", "Królowa Śniegu", "Żabi Król", "Talary z gwiazd", "Jaś i Małgosia", "Pinokio", "Roszpunka", "Kot w butach" i "Kopciuszek". W każdej chatce dzieci mogą wysłuchać jednej bajki czytanej przez aktora oraz obejrzeć ruchome inscenizacje przedstawiające opisywane wydarzenia.

Plac zabaw

Oprócz bajkowych chatek na terenie parku przygotowano także duży plac zabaw, na którym znajdują się nowoczesne konstrukcje. Najmłodsi goście mogą wspiąć się na szczyt miniatury Śnieżki i zobaczyć z bliska makietę schroniska i obserwatorium meteorologicznego, która jest szczegółową kopią oryginalnego budynku. Dużym zainteresowaniem cieszą się również gry wodne oraz zabawy na trampolinie. Pod szczytem Śnieżki znajduje się tunel, w którym na odważnych czeka "Skarb Ducha Gór".

Na gości w każdym wieku czeka również Summer Tubing, czyli zjazdy pontonowe. Wszyscy odwiedzający Park Bajek otrzymują możliwość skorzystania z darmowego zjazdu po torze pontonowym. Atrakcja dostępna jest dla dzieci i dorosłych. Tor wyposażony jest w wyciąg i zapewnia zabawę na wiele godzin. Park Bajek ma także sekcję poświęconą edukacji. W gablocie przygotowano ekspozycję wszystkich rodzajów grzybów, które rosną w okolicznych lasach. Grzyby oznaczono tabliczkami z nazwą.

Informacje dla zwiedzających

Godziny otwarcia: codziennie od 10:00 do 18:00. Ceny biletów dla dorosłych - 10 zł, dla dzieci - 15 zł. Oficjalna strona: http://www.parkbajek.pl/, gdzie można znaleźć bardziej szczegółowe dane.

Polecane obiekty w okolicy Parku Bajek w Karpaczu