Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Muzeum Historycznego w Ełku

Muzeum Historyczne w Ełku

Jednym z interesujących miejsc jest Muzeum Historyczne zlokalizowane w Ełku. Znajdują się w nim zbiory pochodzące z różnych okresów historycznych, a także eksponaty odwołujące się do różnych aspektów życia dawnych mieszkańców tych ziem. W muzeum jest dostępnych wiele wystaw tematycznych dotyczący życia na ziemi ełckiej.

Zdjęcia z przeszłości

Muzeum może przede wszystkim pochwalić się zbiorem unikatowych ikon pochodzących z XIX i XX wieku.W tej wyjątkowej kolekcji znajdziemy zarówno obrazy, jak i znaczki oraz pocztówki, którymi obdarowywali się niegdyś Polacy. Nie są to również tylko bezużyteczne obrazki, ponieważ dzięki nim możemy przekonać się, jak wyglądało życie dawniej. To właśnie na tych malutkich zdjęciach uchwycono, jak wyglądał Ełk przed drugą wojną światową, w której znacząco ucierpiał.

W Muzeum Historycznym znajdziemy również rzeczy codziennego użytku, takie jak naczynia, porcelanę czy sztućce, Nie brakuje większych elementów wyposażenia, takich jak meble czy łóżka. Dzięki tym eksponatom udało się zrekonstruować między innymi wystrój typowego domu mieszkalnego jeszcze sprzed okresu wielkiego wzrostu gospodarczego, który dokonał się w dziewiętnastym wieku.

Militaria

Nawiązując do tematyki wojennej na terenie muzeum znajdziemy wiele militariów, w tym broni oraz strojów noszonych przez dawnych żołnierzy. Przybliża to zwiedzającym jak wyglądali żołnierze, jak duża była broń oraz co należało do wyposażenia walczących.

Informacje dla zwiedzających

Warto też wiedzieć, że muzeum otwarte jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:30 do 15:30. Więcej informacji o wystawach i działalności muzeum znajduje się na stronie: http://mhe-elk.pl/.

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Historycznego w Ełku