Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Skansen Pszczelarski w Ełku

Noclegi w pobliżu Skansenu Pszczelarskiego w Ełku

Skansen Pszczelarski w Ełku

Atrakcje turystyczne bardzo często kojarzą się nam z tysiącletnimi katedrami czy zamkami. Mimo, że stanowią one większość zabytków, możemy spokojnie znaleźć wiele innych ciekawych miejsc. Jednym z nich wartym odwiedzenia jest skansen pszczelarski, malowniczo położony na Mazurach wśród wysokich lasów i jezior. Znajduje się on niedaleko Ełku, dość znanego miasto na szlaku turystycznym krainy tysiąca jezior.

Pszczelarskie eksponaty

Znajdujący się na ulicy Wąski Tor skansen pszczelarski w swoim asortymencie posiada liczną kolekcję uli pochodzących z różnych okresów historii. Najstarsze eksponaty liczą sobie już kilkaset lat, a mimo to są wciąż sprawne. W asortymencie kompleksu znajduje się wiele innych ciekawych rzeczy związanych z pszczelarstwem, włącznie z książkami, w których spisywano informacje na temat hodowli tych ciekawych owadów.

Nasza uwaga powinna też skupić się na wystawie strojów pszczelniczych, a także urządzeń służących do wprawiania w letarg tych zwierząt. Wszystko to zostało zebrane przez grupę pasjonatów, którzy swoim hobby postanowili się podzielić przed laty z szerszą publicznością. Warto przy tym pamiętać, że jeśli posiadamy różnego rodzaju przybory pszczelarskie, którymi możemy się podzielić — warto przynieść je do skansenu.

Żółto-czarne pracownice

Atrakcją skansenu są oczywiście działające ule, w których żyją kolonie tych pracowitych owadów. Pod opieką profesjonalistów, możemy również z bliska zobaczyć ich gniazda. Pamiętać należy wtedy o bezpieczeństwie i ubraniu odpowiedniego stroju. Osobą uczulonym na jad, odradza się podchodzić nawet w specjalnym stroju.

Zwiedzanie

Skansen pszczelarski jest miejscem, które warto odwiedzić szczególnie latem, kiedy to możemy przyglądać się pracy pszczelarzy, a także swobodnie oglądać skompletowany tam asortyment, który przed laty był wykorzystywany podczas pracy pszczelarzy. W sezonie letnim możemy zobaczyć na żywo jak wygląda mozolna praca tych produkujących miód owadów.

Polecane obiekty w pobliżu Skansenu Pszczelarskiego w Ełku


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!