Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Bydgoszcz - oferta noclegu w Bydgoszczy i okolice

Noclegi w Bydgoszczy

Rozmieszczenie obiektów noclegowych w Bydgoszczy, występuje w zachodniej części wzdłuż Kanału Bydgoskiego i równoległej do niego drogi krajowej nr 10, a we wschodniej - od ul. Nowotoruńskiej, aż do Wisły, która stanowi prawostronną granicę miasta. Różnorodność kwater spełni oczekiwania turystów, którzy mogą zanocować w tanich pokojach (dzielnica Czyżkówko), a także w droższych hotelach (wybierając trasę od strony Gniezna). Do rejonów, które na pobyt najchętniej wybierają turyści, należy przede wszystkim Śródmieście. Przedzielone na pół przez Brdę, z malowniczą Wyspą Młyńską w centrum miasta, stanowi jedno z najpiękniejszych miejsc na nocleg. W obrębie jednej ulicy (Gdańska) znaleźć można oferty droższych apartamentów i tanich hosteli. Kosztowny pobyt można wynająć także w bardziej ekskluzywnych hotelach, położonych w pobliżu wielkiego zakola Wisły (tzw. „kolano Wisły”) - są to jednak tereny oddalone nieco od centrum miasta, przez co mniej zatłoczone. Ok. 7 km dzieli wschodnią (nadwiślańską) część miasta od najbardziej zakorkowanych ulic Bydgoszczy (ul. Focha, Śniadeckich). Gwarantuje to spokojny wypoczynek wśród terenów zielonych (Wyspa na Zimnych Wodach, Park Zbigniewa Załuskiego), skąd można dojechać do centrum zaledwie w ok. 15 min.

Informacje o Bydgoszczy

Bydgoszcz to jedno z największych polskich miast, gdzie prężnie rozwija się handel i przemysł. Na mapie Polski jest „pomostem” zarówno dla dróg i kolei (drogi krajowe 10 i 25), jak i żeglugi śródlądowej (Bydgoski Węzeł Wodny-E70 i E40). Jest wiodącym miastem województwa kujawsko-pomorskiego, ale także kraju (w dziedzinie IT) oraz częścią Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, poprzez Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny (to tu pozyskuje się inwestorów oraz prowadzi prace nad rozwojem innowacyjności). Atrakcyjność Bydgoszczy jako centrum kulturalnego (ok. 100 wydarzeń rocznie), zwiększa ponadto bogata i nietuzinkowa architektura z okresu belle époque oraz ta związana z położeniem nad Brdą, Wisłą i Kanałem Bydgoskim (bulwary, nabrzeża, kaskady). Nazywana niegdyś Małym Berlinem Bydgoszcz, jest rozpoznawalna również dzięki produkowanym od 1851 r. pojazdom szynowym PESA.

Bydgoszcz - miasto z duszą

Ponad 80 organizacji prowadzi w Bydgoszczy działalność kulturalną - do najsłynniejszych należy: Filharmonia Pomorska, Opera Nova, Teatr Polski, Akademia Muzyczna. Jedna z dzielnic miasta nazywana jest „muzyczną” (przy Parku Jana Kochanowskiego), to tam spotkamy Bydgoską Fontannę Multimedialną i Posąg Łuczniczki – rozpoznawalne symbole miasta. Do najstarszych cyklicznych wydarzeń należy Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego, odbywający się co 3 lata już od 1961 r. W mieście zwiedzić można kilkanaście zabytkowych świątyń (w tym najbardziej znane - Bazylika św. Wincentego à Paulo i Katedra św. Marcina i Mikołaja z dwoma koronowanymi obrazami). Wakacyjny klimat urlopu podkreśli znajdująca się w centrum miasta Wyspa Młyńska pomiędzy Brdą a Młynówką – niemal 7-hektarowa atrakcja, w pobliżu Wenecji Bydgoskiej, która ciągiem zabudowań przypomina malowniczą część Włoch. Na nabrzeżach Brdy zobaczyć można jedne z największych spichlerzy w Polsce (Holenderski, Biały, Czerwony i nowe - szklane), które są symbolem handlowej potęgi Bydgoszczy sprzed lat.